ДІЯЛЬНІСТЬ ДЕПУТАТІВ МІСЦЕВИХ РАД
2002-2006 рр., ЩО ПЕРЕОБРАНІ У 2006 РОЦІ
Метою нашого моніторингу було проаналізувати діяльність депутатів Львівських обласної і міської рад попереднього скликання, які представлені в списках партій в ради нового скликання. В процесі нашої роботи ми послуговувались інформацією отриманою в результаті обробки даних отриманих із друкованих ЗМІ та ряду Інтернет-джерел.
У здійснюваному моніторингу ми реалізовували такі завдання:
1) інформувати громадськість щодо ефективності здійснення влади на місцях депутатами попередніх каденцій, які претендують на місця у радах нового скликання;
2) Дослідити ступінь залежності між ефективністю діяльності депутатів і їх представництвом у списках партій на виборах 2006.
3) Зробити прогностичні начерки ефективності і майбутніх сфер діяльності новообраних депутатів, на основі узагальнення їх попередньої депутатської діяльності.
Статистичний бік аналізованої теми є таким
У блок „Наша Україна”, де ми виокремлювали серед кандидатів у депутати нового скликання, депутатів каденції 2002-2006 із 50 перших осіб (умовна вибірка можливого проходження кандидатів від блоку на основі соціологічних опитувань) відзначився 28% кандидатів у депутати із числа депутатів рад попереднього скликання у ЛОР і 36% із числа депутатів у ЛМР.
Блок Юлії Тимошенко при вибірці 25 „списочників” виглядав наступним чином - 32% кандидатів у депутати присутніх в ЛОР і 20% - присутніх в ЛМР.
У списку блоку „Наша Україна” представлені 14 кандидатів у депутати до облради, які були присутніми в попередньому скликанні 2002-2006 років і 18 кандидатів у депутати до міськради (дані представлені на основі прохідної квоти за результатами соцопитувань).
ОТЖЕ, ПРЕДСТАВНИКИ БЛОКУ „НАША УКРАЇНА” В ОБЛРАДУ (порядок аналізу діяльності депутатів співвідноситься із їх порядковим номером у списках відповідних політичних сил):
Андрій Парубій – член партії Народний Союз „Наша Україна”, №3
Знаковими подіями, що відбувалися навколо цього депутата і по сумісництву заступника голови облради були:
1) Січень 2005 рік - вихід з партії ВО „Свобода”, причина цього – розбіжності у баченні майбутнього внутрішньопартійного будівництва.
2) Березень 2005 року. Амбіційні зусилля Парубія , що полягали у намаганні створити власну партію, не увінчалися успіхом – Міністерство юстиції в реєстрації партії Народного союзу „Українці” відмовило.
3)Листопад 2005 року – Парубій- один із представників оргкомітету, який відомий питанням встановлення пам’ятника Степанові Бандері.
4) Грудень 2005 рік – Парубій один із ініціаторів звільнення Г. Боряка з посади керівника Держкомархіву.
5) 1 березня 2006 року – однак незаплямована репутація Парубія „дає збій”. Міністр внутрішніх справ Юрій Луценко оголошує про кримінальну справу проти Парубія.
Невдоволення та обурення не заставляє себе чекати, Парубій продемонстрував журналістам постанову суду, згідно з якою кримінальну справу проти нього закрито. (Довідка: у 1997 році проти А. Парубія було порушено кримінальну справу за фактом сутички між „активістами” КПУ та СНПУ, ТО „Патріот України”, ветеранами ОУН-УПА у парку ім.. Івана Франка.
Ярослав Пітко – член НРУ, №5
Заступник голови ЛОДА з 3 березня 2005 року.
1) З липня 2005 року – заступник голови ЛОР до 02.2005
2) З липня 2002 року – до лютого 2005 року – завідувач відділу політико-гуманітарної роботи, начальник управління політико-правової роботи ЛОР.
3) З лютого 2005 – до березня 2005 року – в.о. заступника ЛОДА.
4) З березня 2005 – заступник голови ЛОДА, очолював управління праці та соціального захисту ОДА.
Основні проблеми, якими опікувався:
а) питання оновлення автопарку сільських лікарень;
б) виплата заборгованостей по зарплаті;
в) підтримка вимог дітей війни;
г) вирішення питань бездомних у зимові холоди.
Михайло Вовк – член КУН, .№6
1) Березень 2005 року – голова ЛОО КУНу М. Вовк не бачить загрози існування власній партії, через створення пропрезидентської сили (партії),оскільки члени КУНу об’єднані сильною національною ідеологією.
2) КУН на чолі з М. Вовком ініціює відновлення палацу Любомирських..
3) Вересень 2005 року – однопартійця Вовка Тершовчина – мера м. Самбора, звинувачують в отримані хабара, провід КУН не поспішатиме з висновками аж до рішення суду.
4) Вересень 2005 року – лунають заяви про те, що КУН йтиме на вибори самостійно.
5) Листопад 2005 року – КУН йтиме на вибори в блоці „Нашої України” – заявляє М. Вовк.
6) шестеро львів’ян у списку КУНу до ВРУ – це Микола Пшевлоцький, Михайло Вовк, Роман Дідусь, Роксолана Лемик, Олег Глинський та Михайло Заболоцький.
7) голова ЛОО КУНу М. Вовк підтримує голову КУН О. Івченка в газових переговорах з Росією.
Тарас Федак – член ХДС, №7
1) Квітень 2005 року – заступник голови ЛОР Тарас Федак написав заяву про вступ до партії ХДС.
2) червень 2005 року – Т. Федак оголосив заяву про утворення фракції партії ХДС у ЛОР.
3) Федак працює у сфері налагодження міжрегіонального співробітництва між Україною і Польщею
4) Липень 2005 року – заступник ЛОР Тарас Федак зустрівся з віце-маршалом Підкарпатського воєводства.
Липень 2005 року – Тарас Федак провів зустріч з представниками Латвійської делегації, що перебували на Львівщині з офіційним візитом.
4) Жовтень 2005 року – прес-служба ХДС повідомляє, що Т.Федак очолив списки ХДС до Облради.
5) Листопад 2005 року – Тарас Федак в ефірі радіо „Незалежність” заявляє про свою стурбованість у зв’язку з тінізацією бізнесу. Причина – нестворення державою сприятливого податкового клімату та нестабільна політична ситуація.
6) Лютий 2006 року - Т.Федак увійшов в депутатську комісію з питань промисловості та підприємництва, метою якої було вирішення ситуації навколо „Сільмагу”.
7) Березень 2006 року – на Львівщині оголошено про створення ширшої „помаранчевої коаліції”. Підписали угоду керівник виборчого штабу БЮТ – Степан Курпіль, голова ЛМО НСНУ Олег Мандюк, голова ЛМО „Пора” Маркіян Іванишин та секретар ЛОК СПУ Євген Таліпов.
Дідусь Роман Іванович – член КУН, №9
1) Грудень 2004 року – президія Львівської обласної ради утворено тимчасову контрольну комісію з питань перевірки фактів порушення виборчого законодавства України у Львівській області, до якої увійшов Дідусь, результати ефективної діяльності комісії не забарилися – січень 2005 року прокуратура Львівської області порушила 31 кримінальну справу на підставі матеріалів, скерованих Тимчасовою контрольною комісією.
2) Січень 2005 року – начальник газопромислового управління „Львівгазвидобування” Р. Дудусь заявив про перспективи видобування нафти у Городоцькому районі.
3) Грудень 2005 року – Дідусь – у списках КУНу до ВРУ
4) грудень2005 року – Дідусь очолив пікетування КУНу навпроти Генерального консульства Росії у Львові, мета – припинення Російською Федерацією газового шантажу.
Лемішко Олександр Богданович – член НРУ, №11
1) Грудень 2004року – член Тимчасової контрольної комісії з питань перевірки порушень виборчого законодавства.
2) Січень 2005 року – як член президії ЛОР голосує за призначення головою облради М. Сендака, однак ініціює залучення підтримкою 9 членів із 19 осіб
3) з березня 2005 року – керівник управління ЛОДА з питань охорони здоров’я.
4) Ініціює створення обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом, що знаходиться на вулиці Лисенка,45.
5) вересень 2005 року - Лемішко – один з ініціаторів створення в облраді пропрезидентської більшості, до цієї більшості увійшли фракція „Наша Україна”, УНП, „народна партія” і депутатська група позафракційних.
6) Грудень 2005 року – член спеціальної депутатської комісії при облраді з питань вивчення ситуації у Соснівському тубдиспансері. Нагадаємо, що мешканці Червоногруда виступили проти функціонування тубдиспансера в Соснівці.
Христинич Марія Іванівна – член партії Народний Союз „Наша Україна”, №13
1) Грудень 2004 року – депутати ЛОР, в тому числі Марія Христинич, зустрічалися з колегами у Дніпропетровську та відвідували Університет. Мета – налагодження співпраці та обмін досвідом.
2)Вересень 2005 року – в облраді проголошення створення пропрезидентської більшості. Заяву вносила депутат від Сокальського району Марія Христина.
3) М. Христинич хоче змінити формат передачі „Депутатський погляд”, шляхом залучення представників депутатських груп та фракцій задля ефективного обговорення актуальних проблем.
4) Листопад 2005 року – Христинич перебував у списку одного з претендентів на посаду начальника управління ЛОДА.
5) Грудень 2005 року – М. Христинич в коментарі щодо 2 Всеукраїнського з’їзду партії НСНУ заявила, що вона задоволена рівнем представництва від Львівщини.
Коржинський Ярослав Васильович – член НРУ, №19
1) Вересень 2004 року – на Коржинського як керівника штабу Ющенка в Городецькому районі вчинено напад, в результаті чого було жорстоко побито. Причиною цього, як заявляв сам Коржинський ймовірно є його політична діяльність.
2) Грудень 2004 року – член комісії облради з питань розгляду виборчих правопорушень.
3) Лютий 2005 року – Коржинський після зустрічі депутатів з фракції „Наша Україна” з головою ЛОДА П. Олійником, висловив невдоволення щодо рішення П. Олійника зберегти на посаді ректора інституту внутрішніх справ В. Ортинського. На думку Коржинського, Ортинський будучи членом комісії з питань депутатської етики та регламенту, фальсифікував рішення на користь Медведчука.
4) Грудень 2005 року – член спец комісії з питань розгляду ситуації в Соснівському тубдиспансері.
Куп’як Іван Петрович – член КУН, №23
1) до 22 грудня 2005 року – член ЛОО ВО „Батьківщина”, ініціатор створення в ЛОР фракції ВО „Батьківщина”.
2) 22 грудня 2005 року – фракція „Нашої України” в облраді одночасно проголосувала за повернення Куп’яка і Канівця.
Сколоздра Роман Васильович – член НРУ, №24
1) серпень 2004 року – довірена особа Ющенка як кандидата на пост Президента.
2) грудень 2004 року – член комісії облради з питань виборчих правопорушень.
Давидович Микола Іванович – член ХДС, №30
1) червень 2005 року – один із ініціаторів створення фракції ХДС в облраді.
2) жовтень 2005 року – ініціатор створення осередку ХДС в Новому Роздолі.
Пазиняк Василь Степанович – член „Нашої України”, №37
1) грудень 2004 року – один із ініціаторів рішення облради про створення місцевої міліції. До складу місцевої міліції увійшли працівники патрульно-постової служби управління дорожньо-постової служби ДАІ, дільничні міліціонери та працівники приймальників-розподільників.
2) грудень 2004 року – Пазиняк виступає проти виділення земельної ділянки іноземним інвесторам на Львівщині у зв’язку з фінансовим махінаціями в цій галузі.
3)жовтень – депутати ЛОР, на чолі з Пазиняком виступили проти приватизації приміщення інституту післядипломної освіти.
Дейнека Анатолій Михайлович – член „Нашої України”, №40
1) Вересень 2004 року – член фракції аграріїв в ЛОР.
2) Грудень 2004 року – голова комісії з питань екології та природних ресурсів.
3) Грудень 2004 року – член Тимчасової контрольної комісії із розслідування виборчого законодавства.
4) Червень 2005 року – на посадів ЛОДА порушив питання нелегального опустошення лісничих господарств на Львівщині як начальник Львівського обласного управління лісового господарства.
5) січень 2006 року – ініціатор введення мораторію на Львівщині на вирубку лісу.
Чемерис Михайло Іванович- член „Нашої України”, №42
1) Червень 2005 року – начальники управління капітального будівництва ЛОДА.
2) Липень 2005 року – фігурант скандалу навколо продажу земельних ділянок у Брюховецькому лісі.
3)Липень 2005 року – О. Гудима виступає із запитом до голови ЛОДА П. Олійника негайно звільнити із займаної посади Чемериса.
ПРЕДСТАВНИКИ ВІД „НАШОЇ УКРАЇНИ” В МІСЬКРАДУ:
Крушельницька Тетяна – член НРУ, №2
Основні питання управлінської компетенції:
1) член комісії міськради у справі незаконного будівництва у Брюховичах.
2) Вересень 2005 року – одна з ініціаторів заборони концертів у центрі Львова через неадекватне поводження учасників під час масових святкувань.
3) Вересень 2005 року – виступила із спільною заявою чотирьох фракцій: НРУ, НСНУ. УНП, та ХДС з вимогою провести службове розслідування у газетах „Ратуша”. Причина – не вихід у друге інтерв’ю однопартійця Крушельницької Б. Бедрила, розцінивши це як цензуру.
4) Жовтень 2005 рік - у Львові створено „Комітет захисту архівів”, Крушельницька – член президії Комітету.
5) Грудень 2005 року – Тетяна Крушельницька акцентує увагу на питанні заходів у центрі міста.
Крушельницька відмовилася голосувати за проект міського бюджету на 2005 року. Якщо у ньому буде передбачене фінансування міського підприємства „Лев”, яке займається відстрілюванням бездомних собак.
7) Січень 2006 року – голова ЛОО НРУ Ярослав Кендзьор виступив з ініціативою, щоб список коаліції „Наша Україна” до міської ради очолила Крушельницька.
Андрій Стецьків – член „Нашої України”, №4
1) Квітень 2005 року – виступає із заявою про необхідність виробити чітку єдину позицію з приводу питань, з якими не погоджується польська сторона щодо проблеми відкриття на Личаківському цвинтарі польських військових поховань.
2) Червень 2005 року – виступає із заявою, в якій йдеться деяке перевищення повноважень виконкому у питанні побудови на Високому Замку, оскільки ці плани не узгоджуються із бюджетним кошторисом на 2006 рік.
3) червень 2005 року – пропонує проголосувати за розпуск виконкому. Оскільки неналежно справляється із господарськими обов’язками у місті.
4) Серпень 2005 року – виступає із заявою, що грошей на побудову замку КМУ не виділив, звинувативши в ігнорування міського голову в даного факту.
50 Вересень 2005 року – А. Стецьків заявив, що в комісію міськради з питань контролю за розподілом коштів на святкування 750-річчя Львова планують залучити громадські організації.
6) листопад 2005 року – А. Стецьків вимагає службового розслідування діяльності юридичного відділу міськради; причина - ухвала стосовно ринку „Південний”, які нівелюють інтереси міста, а переважають інтереси „окремих структур2.
7) Грудень 2005 року – А. Стецьків як голова комісії міськради з питань депутатської етики та законності, отримав від в. о. З. Сірика нагороду за ефективну діяльність у даному напрямку.
8) Грудень 2005 року - А. Стецьків – голова комісії, яка займається інвентаризацією земель, на яких знаходиться ринок „Південний”.
9) Лютий 2006 року – А. Стецьків озвучив заяву як голова Тимчасової комісії з приводу „Південного”, що заборгованість від оренди землі, на якій знаходиться ринок „Південний” оцінено в 13,5 млн. грн..
10) Лютий 2006 року – В. Куйбіда як кандидат на посаду міського голови, представив свою команду, де, № 4 – депутат ЛМР А. Стецьків.
Лемик Роксолана – член КУН, №5
10 Грудень2005 року – за словами М. Вовка – голови ЛОО КУН, Р. Лемик – у списках КУНу до ВРУ.
2) Лютий 2005 року – В. Куйбіда як кандидат на посаду мера представив свою команду, де Лемик - №5.
Бедрило Богдан – член НРУ, №6
1) Березень 2005 року – у своєму зверненні мер Львова Л. Буняк звинуватив Бедрила у привласненні „помаранчевих” грошей. За словами Буняка, Бедрило не реєстрував кошти, переказані на підтримку Майдану і тепер Буняк вимагає, щою Бедрило відзвітував перед сесією про використання цих коштів.
2) Квітень 2005 року – депутатська група НРУ, за словами Бедрила, визначилася з бюджетними пріоритетами на 2005 рік – це:
а) вирішення житлових проблем в місті Львові;
б) проведення львівських доріг до євро-зразка;
в) забезпечення ремонту і утримання шкільних приміщень.
Тобто основні питання соціальної сфери.
3) червень 2005 року – Б. Бедрило від імені фракцій НСНУ, НРУ, УНП, ХДС блокувати роботу міськради. Причина – звинувачення мера в не підставних з точки зору економічного кошторису, планах побудови Високого замку.
4)Липень 2005 року – Б. Бедрило виступив із заявою, що лідери декількох фракцій в ЛМР планують відправити мера Львова у відставку.
5) Вересень 2005 року – проведено віче з нагоди 16-річчя створення Народного Руху україни.
6) Жовтень 2005 року – відповідаючи на запитання „Львівського порталу Б. Бедрило заявив, що НРУ не торгує місцевими списками.
7) Грудень 2005 року – б. Бедрило як керівник „ГоловАвтотрансІнспекцій” звільнено із займаної посади.
8) січень 2006 року – Б. Бедрило від імені депутатів ЛМР виступив із заявою, в якій йшлося про засудження відставку уряду.
Ярема Данило – член ХДС, №8
1) Квітень 2004 – голова депутатської комісії Д.Ярема заявив про прозорість надання і проведення аукціонів з питань розподілу землі в м. Львові.
2) Серпень 2005 року – результатом роботи депутатської комісії з земельних питань. Де голова Д. Ярема, стала ухвала суду, в якій рішення Брюховецької ради щодо надання в оренду рекреативних земель, визнано недійсним.
3) Січень 2006 року – ХДС виступив із заявою про гіпотетичний намір висунути від власної партії Д.Ярему на посаду міського мера Львова.
4)Лютий 2006 – Д. Ярема як член Тимчасової депутатської комісії по ринку „Південний” заявив, що на нього тиснуть з прокуратури.
Микитин Ігор -член НРУ, №9
1)квітень 2004р.-Ігор Микитин заявив, що НРУ з міськради висловив свої претензії до мера з приводу невиконання програми міського голови;
2)травень 2005р.-І.Микитин запитував у голови ЛОО М.Сендака про долю кінотеатру „Галичина”, який перебував у суспільній власності і дозвіл на продаж якого прийняла сесія облради;
3)грудень 2005р.-депутат Микитин турбується про виконання програми для неповносправних.
Бащук Сергій – член Нашої України, №10
1)квітень 2005р.-ЛОО НСНУ заявила, що депутат ЛМР Бащук підготував для святкового пасхального столу дарунки малозабезпеченим;
2)травень 2005р.-П.Писарчук звинуватив члена комісії із земельних питань С.Бащука у заангажованості стосовно розгляду питань із землевпорядкування ринку „Південний”;
3)липень 2005р.-Бащук заявляв, що депутати збирають підписи за скликання сесії ЛМР, щоб вдруге спробувати скасувати рішення міського виконавчого комітету про будівництво на „Високому Замку”;
4)липень 2005р.-виступив одним із ініціаторів спорудження дитмайданчика на вулиці Рубчака 17,а;
5)вересень 2005р.-голова депутатської групи НСНУ у міськраді С.Бащук заявив, що депутати НСНУ планують порушити питання про відставку Л.Буняка.
Гембар Микола – член НРУ, №15
1)листопад 2004р.-входив до Львівського міського Комітету захисту Конституції, відповідав за відправлення людей на Київ.
Батюк Юрій – член НРУ, №16
1)червень 2005р.-брав участь у конференції з питань ситуації навколо „Південного”, саме розгляду питання законного використання окремих земельних ділянок, а яких розташований ринок;
2)червень 2005р.-заявив,що міська рада долатиме вето Л.Буняка, яке він наклав на ухвалу ЛМР по ринку „Південний”;
3)листопад 2005р.-назвав провокацією наміри П.Писарчука на території Скнилівського парку збудувати Львівський Діснейленд;
4)грудень 2005р.-Ю.Батюк отримав від в.о.мера З.Сірика нагороду за діяльність у галузі земельних питань.
Вороняк Роман – член Нашої України, №18
1)грудень 2004р.-начальник райвідділу освіти Залізничного району Р.Вороняк подбав про комп’ютеризацію шкіл цього району;
2)грудень 2005р.-брав участь у Всеукраїнському з’їзді НСНУ від Львівщини.
Шлапак Роман – член фракції НРУ, №25
1) травень 2005 року – секретар ЛМР. З. Сірик на прес-конференції оприлюднив імена депутатів, які не виправдали сподівання виборців та не відвідували більше 50% сесійних засідань, серед них Шлапак Р..
2) жовтень 2005 року – як голова спостережної ради ТК „Інтермаркет” презентував відкриття нового супермаркету „Арсен” на вул.. Княгині Ольги.
Зафійовський Роман – член ХДС, №26
1) квітень 2005 року – виступив із заявою створити робочу групу з питань розподілу державних коштів, що надійшли в міський бюджет на реставрацію і відновлення архітектурних пам’яток.
2) 27 вересня 2005 року – Р. Зафійовський вніс пропозицію на засіданні ЛМР в порядок денний розглянути питання відставки міського голови. Депутати проголосували за відставку.
3) січень 2006 року – виступив із заявою, де йтиме мова про основну проблему прийнятого міського бюджету на 2006 рік, а саме дефіцит бюджету.
Задорожний Михайло – член ХДС, №28
1) липень 2004 року – як заступник начальника управління промисловості та підприємництва та начальник відділу торгівлі виступив з ініціативою впорядкування земельних відносин з ринками для їх нормального функціонування.
2) серпень 2005 року – М. Задорожний повідомив, що в офісі ЛМО ХДС на вул.. Коперніка, 24 вкрали партійний прапор.
3) вересень 2005 року – увійшов до громадської комісії з питань нагляду за використанням 50 млн. гривень субвенцій із Держбюджету.
4) грудень 2005 року – виступив із заявою про зростання несанкціонованої торгівлі на міських ринках і наполягав на ліквідації стихійної торгівля.
Саврук Олег – член фракції „Наша Україна”, №44
1) до 2004 року – входив в фракційну групу „Наш Львів”.
2) початок 2004 року - член міської організації ПРП.
3) січень 2005 року – член фракційної групи „Наша Україна” до міської ради.
Приймич Богдан – член фракції НРУ, №48
1) лютий 2005 рік – заступник голови крайової організації НРУ.
2) жовтень 2005 року – виступив від імені голови ЛКО НРУ із закликом до громади Львова об’єднатися навколо програми Президента Віктора Ющенка.
3) листопад 2005 року – ЛКО НРУ назвала прізвища політиків, котрі потрапили в об’єднаний список „Нашої України” від НРУ Львівщини, серед них Богдан Приймич.
Тепер детальніше зупинимо погляд на важливому гравці електорального поля Львівщини-БЮТ. Його ряди представлені 8-ма кандидатами до облради 5-ма до міської ради,які були представлені в минулих скликаннях 2002-2006р.р.
ПРЕДСТАВНИКИ В ОБЛРАДУ ВІД БЮТ:
Євген Павелко, №7
1) вересень 2005 року –у ЛОР за ініціативою О. Манівця та за підтримки окремих депутатів фракції „Батьківщина” в ЛОР, зокрема й Є. Павленка, підписано декларацію про створення пропрезидентської більшості в облраді - це стало мотивом для звинувачення з боку І. Деньковича на адресу О.Канівця за непогоджені дії з усією фракцією.
2) жовтень 2005 року – депутат Зеновій Шептицький оголошує новий скад фракції „Батьківщина – БЮТ” в ЛОР, яку очолив Денькович і куди увійшов і Павленко.
3) грудень 2005 року – Є. Павленко увійшов в склад спецкомісій ЛОР з питань вивчення ситуації у Соснівському тубдиспансері.
Буба Євген, №14
1) січень 2005 року – виходить зі складу депутатської групи „Соціальна справедливість”.
2) жовтень 2005 року – після суперечок в фракції БЮТ (протистояння І. Деньковича та О. Канівця) входить в оновлений склад фракції „Батьківщина – БЮТ” в ЛОР, яку очолив І. Денькович.
3) листопад 2005 року – відкидає звинувачення О. Канівця про його (Буби) домовленість про місця в радах різного рівня.
4) листопад 2005 року – Бубу не включили до Всеукраїнського списку БЮТ до ВРУ, бо за словами А. Шкіля його (Бубу) можна назвати одіозною фігурою.
Михайло Ваврин , №16
1) Голова з питань регламенту, депутатської етики та законності
2) липень 2005 року – зважаючи на рішення суду про незаконне звільнення Ваврина з органів внутрішніх справ, звернувся до Міністра внутрішніх справ Ю. Луценка з проханням поновити його на роботі в органах.
3) липень 2005 року – як голова комісії з питань регламенту, депутатської етики та законності виступив із заявою про неефективність роботи міліції і ДПА в області.
4) вересень 2005 року – як голова комісії займається справою стосовно крадіжки з львівського архіву.
5) жовтень 2005 року – увійшов в склад тимчасової комісії з питань вивчення приватизації автостанції та майна ДП „львівське автотранспортне управління”.
6) січень 2006 року – М.Ваврин від фракції БЮТ у ЛОР зачитав заявку про те, що відставка уряду Єханурова – це закономірний процес, бо „уряд пішов на змову з олігархами”.
Степан Данькевич, №18
1) липень 2005 року – на сесії ЛОР розглядалося питання про звільнення Данькевича з посади керівника Радехівського держлісгоспу. Причини:
а) звинувачення у зловживанні службовим становищем;
б) П. Олійник заявив ще й про те, що С. Шашкевич заплямував себе політикою, „перейшовши на бік СДПУ(о) у важкий для облради період 2004 року”.
Леонід Охріменко, №23
1) жовтень 2005 року - увійшов у повний склад фракції „Батьківщина – БЮТ” в ЛОР, очолюваної І. Деньковичем.
2) жовтень 2005 року – опікувався питаннями ремонту обгорілої школи в Самбірському районі.
Василь Баран, №24
1) грудень 2004 року – вийшов з депутатської групи „соціальна справедливість2.
2) жовтень 2005 року – увійшов у новий склад фракції „Батьківщина-БЮТ” в ЛОР, очолюваної І. Деньковичем.
ПРЕДСТАВНИКИ В МІСЬКРАДУ ВІД БЮТ:
Федишин Роман – директор ринку „Шувар”, №4
1) квітень 2005 року – Р. Федишин вступив в новоутворену Фракцію БЮТ..
2) травень 2005 року – секретар міської ради - Зеновій Сірик оприлюднив імена депутатів – саботажників, серед яких і Р. Федишин.
3) листопад 2005 року – відкриття на Сихові дитячого майданчику, до спорудження якого долучився і Федишин.
Іван Лозинський – голова Галицької РДА м. Львова, №5
1) лютий 2006 року – займався справами освітлення Галицького району.
2) лютий 2006 року – виступив з ініціативою впорядкування туристичних маршрутів, що знаходяться в центрі Львова.
3) лютий 2006 року – увійшов в робочу групу ЛМР з питань таксистів.
Юрій Карда шевський, №13
1)Один із ініціаторів і розробників програми відновлення дитячих майданчиків у м. Львові.
2) Секретар постійної депутатської комісії з питань молодіжної політики, спорту і туризму у ЛМР.
3) травень 2004 року – один із організаторів святкування Дня захисту дітей.
4) червень 2005 року – виступає проти планів Буняка побудови комплексу „Високий Замок”.
5) вересень 2005 року – увійшов у фракцію „Батьківщина” в міськраді.
6) жовтень 2006 року – як член фракції „Батьківщина” від її імені заявляє про нецільове використання коштів земельною комісією ЛМР, спрямованих на впорядкування дитячих майданчиків.
Василь Кириченко, №15
1) березень 2005 року – вступив у фракцію „Батьківщина”.
2) грудень 2005 року – увійшов у склад комісії з приводу ринку „Південний”.
Роман Грицевич, №18
1) вересень 2005 року – увійшов до оновленої фракції „Батьківщина – БЮТ” в ЛМР, очолюваної І. Деньковичем.
За даними соціологічних опитувань Блок Костенка-Плюща є потенційно прохідним в ЛОР і ЛМР. Його ряди представлені 2-ма кандидатами в депутати до облради і 6-ма до міськради, які були присутніми в попередньому скликанні 2002-2006р.р.
ПРЕДСТАВНИКИ ВІД БЛОКУ БЛОК КОСТЕНКА-ПЛЮЩА В ОБЛРАДУ:
Федорів Лариса, №2
головний редактор видавництва „Червона калина”, член проводу ЛОО УНП.
1) серпень 2004 року – довірена особа ще тоді кандидата на президентську посаду – Віктора Ющенка.
2) березень 200 року - виступив проти ухвали ЛОР стосовно „приватизації” кінотеатру „Галичина”, побоюючись стосовно перетворення цього об’єкта у ще один нічний клуб.
3) серпень 2005 року – довірені особи Ющенка у Львівській області звернулися до президента з приводу не призначення Лариси Федорів керівником Громадської приймальні Президента України у Львівській області.
4) жовтень 2005 року – Лариса Федорів увійшла в склад Тимчасової комісії з питань визнання УПА, в якому взяла участь Л. Федорів.
6) жовтень 2005 року – член тендерного комітету з розподілу пасажирських перевезень.
7) листопад 2005 року – оприлюднення нових фактів незаконного привласнення Брюховецьких земель..
8) грудень 2005 року – Провід ЛОО УНП прийняв ухвалу, ви якій пропонує кандидатуру Л. Федорів на посаду голови ЛОР наступного скликання.
9) грудень 2005 року – Федорів на сесії ЛОР незадоволена станом фінансування галузі культури на Львівщині.
10) січень 2006 року – Федорів у списку Костенка – Плюща від Львівщини до ВРУ.
Юрків Галина, №4
1) Директор ЗОШ №3 м. Стрий.
2) Голова фракції УНП у ЛОР.
3) червень 2005 року – Г. Федорів від імені фракції УНП в ЛОР виступила за створення Державної концепції збереження національної спадщини, підтримавши звернення ЛОР до Президента та прем’єр – міністра щодо викрадення документів з Львівського обласного архіву.
БЛОК КОСТЕНКА-ПЛЮЩА, ПРЕДСТАВНИКИ В МІСЬКРАДУ:
Кужелюк Юрій, №1
Заступник начальника управління у справах поліграфії та радіо простору при ЛОДА.
1) березень 2005 року – Ю, Кужелю на початку пленарного засідання ЛМР оголосив про створення фракції УНП.
2) травень 2005 року – Ю.Кужелюк обурений заявами, що пролунали під час святкування Дня Перемоги в українському телеефірі, нібито в Україні проживає всього одна тисяча ветеранів УПА, оприлюднеа інформація не відповідає дійсності, оскільки лише у Львові проживає 788 ветеранів УПА.
3) травень 2005 року – Ю. Кужелюк заявив, що за результатами опитувань проведених УНП від 60% до 80% львів’ян негативно настроєні до запропонованих Польщею варіантів вирішення проблем поховань.
4) липень 2005 року – УНП подала до суду заяву про відміну рішення міськвиконкому щодо будівництва на Високому Замку – про це повідомив на прес-конференції Кужелюк. Суд заяву задовольнив.
5) жовтень 2005 року – Ю.Кужелюк заявив, що УНП проти заміни заступників міського голови Львова.
6) жовтень 2005 року – Ю. Кужелюк заявив, що місця у списку УНП здобудуть лише ті, хто проявлятиме активність у певному осередку. Це свідчить, за його словами, про прозорість формування списків.
7) жовтень 2005 року – Кужелюк озвучив заяву із сподіваннями створення блоку правих партій для участі у виборах, куди б увійшли УНП, ХДС, і НРУ.
8) жовтень 2005 року – Кужелюк заявив, що УНП пропонує накласти мораторій на на приватизацію комунального мана, щоб припинити „розбазарювання”.
90 грудень 2005 року – Кужелюк не задоволений роботою уряду у питанні фінансування місцевих бюджетів. Як наслідок бюджет Львова 2006 року становитиме 25 млн. гривень.
10) січень 2006 року – Кужелюк у списку Костенка – Плюща планує здобути 20% голосів на вибори до міськради.
Лясковська Віра Дмитрівна, №2
Проректор господарсько-комерційної діяльності Львівського державного інституту фізичної культури.
1)березень 2005р.-увійшла до новоутвореної фракції УНП у ЛМР;
2)червень 2005р.-виступає проти рішення виконкому про відбудову Високого Замку;
3)липень 2005р.-одна із ініціаторів у фракції УНП планування відставки мера Буняка;
4)серпень 2005р.-лунають звинувачення на адресу військових генералів про махінації у сфері землекористування;
5)серпень 2005р.-представляла інтереси ЛМР у суді з питань незаконного будівництва у Брюховичах;
6)вересень 2005р.-Лясковська вимагає створення у ЛМР спеціальної комісії,яка б мала вивчити стан військових містечок на території Львова, причина-нецільовае використання наданих їм земель;
7)листопад 2005р.-Лясковська одна із ініціаторів запиту до прокуратури з питань можливої земельної афери у Грибовичах;
8)грудень 2005р.-отримала нагороду за сумлінну багаторічну працю в ЛМР з рук в.о.міськголови З.Сірика;
9)грудень 2005р.-увійшла в утворену комісію з приводу ринку „Південний”;
10)січень 2006р.-Лясковська у списку Костенка-Плюща від Львівщини у ВРУ.
Андрусишин Роман, №6
Начальник Відділу генерального плану.
1)березень 2005р.-увійшов в новоутворену фракцію УНП.
Гавришкевич Ігор, №7
Директор ЛКП „Музею-заповідник „Личаківський цвинтар”
1)квітень 2005р.-ініціатор реставрації та упорядкування Пагорбу Слави;
2)червень 2005р.-запевнив,що жодних мілітарних символів, які не відповідають ухвалі ЛМР на польських похованнях військових у Личаківському цвинтарі встановлено не буде;
3)серпень 2005р.-присвоєно звання „Заслуженого діяча мистецтв”.
Цьвок Володимир, №12
Директор ДСКБ „Топаз”.
1)травень 2005р.-секретар ЛМР Зіновій Сірик оприлюднив імена депутатів-саботажників,серед них Цьвок В.І.
Наконечний Ігор Андрійович, №14
Головний лікар 1-шої міської комунальної поліклініки.
1)березень 2005р.-увійшов до новоутвореної фракції УНП;
2)червень 2005р.-ініціатор акції допомоги дітям-сиротам.
ПАРТІЯ ПРОМИСЛОВЦІВ І ПІДПРИЄМЦІВ УКРАЇНИ
Її ряди представлені 6-ма кандидатами у депутати до облради, які були присутніми в попередньому скликанні 2002-2006 рр. і одним кандидатом в депутати до міськради (дані представлені на основі прохідної квоти за результатами соціоопитувань)
ЛОР ПППУ
Турчин Богдан, №2
1) січень 2005 р. – покинув депутатську групу «Соціальна справедливість»
Ординський Володимир, №3
1) ректор Львівського юридичного інституту, генерал-майор
2) лютий 2005 р. – П.Олійник виступив на захист В.Ортинського і прононуватиме Міністру внутрішніх справ залишити його на посаді ректора. Довший час В.Ортинський входив в депутатську групу «Соціальна справедливість», яка домагалася відставки голови ЛОР М.Сендака.
3) березень 2005 р. – В. Ординський оголосив про створення в ЛОР депутатської групи позафракційних.
4) червень 2005 р. – один з проректорів Львівського юридичного інституту скерував на ім’я Міністра внутрішніх справ Юрія Луценка та до Генпрокуратури листа-скаргу, у якому викладає своє бачення розвитку інституту.
Як повідомило джерело, у листі йдеться про те, що ректор В. Ординський не відповідає займаній посаді, за його керівництва до університету прийнято людей, які мають сумнівну репутацію. У відповідь трудовий колектив засудив заяви проректора.
Дудич Роман, №4
Директор Львівського держлісгоспу.
1) грудень 2004 р. – Р.Дудич вийшов з депутатської групи «Соціальна справедливість”.
Дзюдзь Михайло, №5
Начальник управління ДСО при УМВСУ у Львівській області
1) грудень 2004 р. – М. Дзюдзь вийшов з депутатської групи «Соціальна справедливість»
Ярема Ігор, №9
Директор самбірського держлісгоспу
1) грудень 2004 р. – І. Ярема вийшов з депутатської групи «Соціальна справедливість»
ЛМР ПППУ
Лобода Роман, №4
Голова Асоціації автоперевізників м. Львова. Засновник підприємства «Міра і Ко», один з головних інвесторів Галицького автозаводу
1) листопад 2005 р. – незадоволений роботою тендерної комісії з питань розподілу автоперевезень, причина – непрозорість.
2) листопад 2005 р. – один з ініціаторів комерційного проекту по будівництву нових автостанцій
3) листопад 2005 р. – пропонує в.о. мера З.Сірику під час формування бюджету на наступний рік спробували включити питання про створення лізингової компанії за участі міської влади, це дозволило б перевізникам оновити свій автомобільний парк
4) лютий 2006 р. – увійшов у робочу групу щодо питання таксистів
ВО «Свобода»
Ряди представлені одним кандидатом в депутати до облради, який був присутній в попередньому скликанні 2002-2006 рр.; що стосується ЛМР, то жодного з кандидатів у депутати у списках ВО «Свобода», який був присутній у попередньому скликанні міськради немає (дані представлені на основі прохідності квоти за результатами соціоопитувань)
ПРЕДСТАВНИКИ ВО «СВОБОДА» У ЛЬВІВСЬКУ ОБЛАСНУ РАДУ
Панькевич Олег, №2
Директор львівського історичного музею, голова РДА у Бродівському районі.
1) травень 2005 р. – Д.Панькевич заявляє, що у діях нової влади і досі немає національної концепції розвитку і ВО «Свобода» не задоволена діями найближчого оточення Президента, які, за словами Данькевича, порушують Конституцію розмовляючи на урядових і інших засіданнях російською мовою.
2) червень 2005 р. – як голова Бродівської райдержадміністрації започаткував програму молодіжного житлового кредитування, започатковано у Бродах.
3) липень 2005 р. – на Бродівщині вшанували пам’ять воїнів дивізії «Галичина», участь у святкуванні взяв голова Бродівської РДА О.Панькевич.
4) жовтень 2005 р. – О.Панькевич повідомив, що ВО «Свобода» ініціюватиме створення мегаблоку національних сил, до якого мали б увійти УНП, НРУ, КУН, також ВО «Свобода» готова була б блокуватися із НСНУ та «Батьківщиною».
Висновки:
Результатами нашого аполітичного дослідження можна було б назвати наступні ключові моменти та аспекти, що випливають з оглянутого нами матеріалу.
1) Перш за все простежується та існує чітка тенденція активізації присутності відомостей про роботу депутатів, активність їхньої діяльності та системності кроків, в ЗМІ з наближенням дати виборів.
Можна припустити, що інтенсифікація появи імен окремих народних обранців в регіональних ЗМІ, це не лише наслідок ефективності їхньої діяльності, а й почасти продуманий і свідомий спосіб піару напередодні знаменної дати, виборчого апокаліпсису – тому, бути почутим – це ефективний спосіб забезпечення собі місця в м’якій депутатській ложі.
Вищесказане набуває чітких обрисів з огляду на той факт, що ЗМІ являються основним комунікатором та зв’язуючою ланкою поміж виборцем та кандидатом.
2) Ще однією тенденцією є наголос у списках проаналізованих політичних партій на кандидатів у депутати, що були представлені у попередніх скликаннях рад і відзначилися ефективністю робіт у профільних напрямках. Причина – очевидна, за рахунок цих VIP-персон відбувається підтягування загального рейтингу політичних сил.
Це менш стосується відомих брендів („Наша Україна”, БЮТ), які орієнтуються на загальноукраїнський імідж власної політичної сили і особливо актуально для політичних гравців, які не можуть похизуватися надто відомим „ім’ям” однак в лавах яких знаходяться люди, що відносяться до регіональних політичних ,економічних - меншою мірою - культурно-освітніх еліт.
3) Ставлення до актуальних проблем:
а) загальнонаціонального плану
– вересень 2005 р. – відставка уряду Ю.Тимошенко. Фракція БЮТу у ЛОР і ЛМР виступила з різкими заявами проти даного кроку Президента, більшість політичних сил зреагували стримано.
– січень 2006 р. – відставка уряду Ю. Єханурова, ситуація оберненого зразка. БЮТівці коментували цей факт як явище закономірного плану, натомість фракції «Нашої україни», УНП гостро розкритикували недоцільність дій ВРУ, як чинник штучно-організованої дестабілізації в країні.
б) реґіонарного плану
Відверту одностайність проявили усі фракції політичних сил в питанні відставки з посади мера Л.Буняка.
4) Ще однією закономірною тенденцією є підвищений інтерес представників усіх фракцій до участі в комісіях із земельних питань з приводу «Південного», ситуації в Брюховичах, цільового використання земель військовими, продані землі за заниженими неринковими цінами в Грибовичах.
Зрозуміло, навколо питань, що стосуються земельної власності:
а)пильний погляд громадськості і членство у таких комісіях це спосіб «продемонструвати» активну громадсько-політичну позицію і здобути дивіденди на наступні вибори. Оскільки, зрозуміло прямою функцією народних обранців є задоволення інтересів того ж виборця, а тут ще й така нагода: продемонструвати свою нелояльність до злободенних питань, що турбують населення, самому пропіаритись та ще почасти захистити власні корпоративні інтереси.
5) Бізнес
Умовно, якщо говорити про пропорції «густоти» чи насиченості списків політичних сил бізнес-представниками у відношенні до кількості імен у нашому списку, безумовно лідером є ПППУ. Хоча й сама назва цієї політичної сили свідчить про характер її репрезентативності. Схожою ситуація виглядає і в БЮТ та блоці «Наша Україна». Аналізуючи дану тенденцію, зробимо наголос на одному: бізнес і політика в українському владному олімпі – це «сіамські близнюки», але на жаль функціонують вони почасту не для спільного ефекту взаємодії. Оскільки більшість представників регіональної бізнес-еліти намагається не реалізувати власну програму за рахунок власних фінансових активів в процесі діяльності, а примножити, захистити, про лобіювати власні економічні інтереси.
6) Одіозність фігур.
Явище парадоксальне, але симбіозу існування в минулому представників полярних політичних курсів, жодна з аналізованих партійних сил не уникнула.Чимало представників в минулому владних „есдеків” із „Соціальної справедливості” опинились у партійних списках як „нашої України” так і БЮТу та ПППУ.
Звичайно, процес каяття, характеристика позитивного плану, але чомусь ця тенденція знайшла своє місце, коли з регіонального владного «олімпу» було усунуто попередньо домінуючі політичні сили.
Загальним висновком можна зробити наступне:
1) це необхідність створення моніторингових громадських центрів за депутатською діяльністю, правового характеру вони (центри) не набудуть, але маніпулятивна складова суспільною думкою послабиться.
2) необхідність затвердження програм політичних партій, які відіграватимуть роль «першої скрипки» в діяльності ЛОР і ЛМР, як основ регіонального розвитку.
Це прив’яже політичні сили і посилить ступінь відповідальності.