Головна

Новини

Проекти

 

Адміністративний ресурс у виборчій кампанії

Матріали семінару

 

У суботу, 31 січня Центр політичних досліджень (м.Львів) та Центр досліджень регіональної політики (м.Суми) за участю Інституту соціогуманітарних проблем людини провели у приміщенні Західного наукового центру семінар „Адміністративний ресурс під час виборів: сутність, застосування, способи виявлення та нейтралізації”. Семінар відбувався за підтримки Міжнародного фонду „Відродження” та Посольства Канади в Україні. Участь у семінарі взяли експерти обох Центрів, політологи та аналітики регіону, а також народний депутат Тарас Чорновіл.

Доповідачі розглянули широке коло питань, пов’язаних із сутністю адмінресурсу, його вияви та способи нейтралізації. Зокрема, Микола Бучин (Центр політичних досліджень) розповів про адміністративний ресурс та індикатори його виявлення, Олександр Шумельда (Фундація „Україна-США”) про адмінресурс як чинник виборчої кампанії в Україні, Олег Медуниця (Центр досліджень регіональної політики, м.Суми) оприлюднив результати моніторингу використання адмінресурсу на Сумщині під час парламентських виборів 2002 року.

Багато цікавих прикладів із власного політичного досвіду розказав присутнім народний депутат Тарас Чорновіл. Політик також вважає, що адмінресур – це евфемізм, який вигадано для того, щоб прикривати звичайні порушення закону з боку влади. Раом з тим, якщо все таки використовувати термін „адмінресурс”, то на думку Чорновола можна виділити три його види:
1) стартові можливості (коли порушення закону нема, а представник від влади має певні переваги в силу посідання керівної посади);
2) м’який адмінресур, коли представник від влади використовує адмінресурс лише із порушеннями етики держслужбовця (наприклад, екс-мер Львова Василь Куйбіда);

3) жорсткий адмінресурс – коли відбувається порушення закону представниками влади для досягнення мети.
    На сьогодні, на думку Чорновола, в Україні пристунє тотальне використання власне цього третього виду адмінресурсу. А приклади - це, і мукачіввські події, і події довкола „Магнуса”. Проте найбрутальніший з останніх прикладів – це попереднє ухвалення законопроекту про зміни до Конституції парламентською більшістю наприкінці минулого року.
За матеіалами семінару буде підготовлено публікації у ЗМІ, а також видано аналітичну доповідь з однойменною назвою на шпальтах бюлетеня Центру політичних досліджень „Політекс/Політична експертиза”.

Матріали семінару

 

Головна

Новини

Проекти

 

ã Центр політичних досліджень