ПРОБЛЕМАТИКА РЕФОРМУВАННЯ КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ У ЛЬВІВСЬКИХ ЗМІ. ЖОВТЕНЬ

23/12/2009

Оцінки
- Аналіз
Тимошенко – останній Президент України?
5 жовтня, Львівська газета
http://www.gazeta.lviv.ua/articles/2009/10/05/39245/
Інтелектуальний експеримент політолога Петра Лелика на тему - майбутнє України за президентства Юлії Володимирівни. Отож, після переможних виборів на захоплення і консолідацію реальної влади, стабілізацію власного становища у Тимошенко буде максимум рік. На березень припаде переформатування коаліції. В травні відбудеться референдум щодо проекту Конституції авторства Тимошенко і в червні-вересні прийняття Конституції у Верховній Раді, яка буде поставлена перед вибором: або Конституція, або - всі на вибори. Потім низка кадрових призначень. Далі грядуть катаклізми державного масштабу: параліч прогнилого і корумпованого державного механізму, економічна катастрофа, показовий розгін “неугодних” з вищого ешелону влади і великомасштабний переділ власності, хвиля соціального протесту, відмова Юлі Володимирівні її зовнішніх партнерів, агресивна політика Кремля і падіння режиму Тимошенко, після чого повна руйнація держави Україна.

Події
- Офіційні рішення
Зміни до Конституції України обговорюватимуть на сесії Львівської обласної ради
6 жовтня, ZAXID.NET
http://www.zaxid.net/newsua/2009/10/6/180017/
Під час засідання президії Львівської обласної ради було ухвалено рішення щодо проведення сесії ЛОР та затвердження попереднього порядку денного сесії. 20 жовтня депутати Львівської облради повинні розглянути питання “Про всенародне обговорення проекту Закону України “Про внесення змін до Конституції України”.

Оцінки
- Експертні оцінки
Тимошенко після виборів матиме вплив на всі гілки влади
13 жовтня, Львівська газета
http://www.gazeta.lviv.ua/articles/2009/10/13/39270/
Розмова з політологом Володимиром Фесенком щодо реальної влади майбутнього Президента України. Зважаючи на підпорядкованість силових структур і значні кадрові повноваження, також за умов парламентської підтримки і лояльності Прем’єра майбутній Президент, на думку політолога, зможе стати сильною політичною фігурою. Більші шанси на таку розстановку сил має Юлія Тимошенко. Цікаво, що будь-який новий Президент рано чи пізно спробує провести конституційну реформу. Варіанти можуть бути різні, що стосується і шляху її впровадження: через парламент, через референдум або просто через рішення Конституційного Суду про скасування конституційної реформи 2004 року. 

Події
- Громадські заходи
“Наша Україна” не висуватиме Ющенка у президенти?
16 жовтня, http://100news.net/
Політрада “Нашої України” обговорила хід проведення наметової кампанії на підтримку змін до Конституції і перенесла дату 8 З’їзду партії. Голова Політради Віра Ульянченко поінформувала, що зміни до Конституції викликали у суспільстві дуже велику цікавість, люди активно висловлюють власну думку, тільки по лінії партійної кампанії на сьогодні вже є понад 200 тисяч заповнених анкет щодо ключових змін до Конституції.

Події
- Пропозиції та проекти
Заплямована влада
“Педофільський скандал” примусить депутатів відмовитися від недоторканності?
20 жовтня, Високий Замок
http://www.wz.lviv.ua/pages.php?ac=arch&atid=77725
На фоні скандалу про розбещення та ґвалтування неповнолітніх дітей у міжнародному таборі “Артек” за участі народних депутатів, фракція БЮТ запропонувала розпочати сесію Верховної Ради з голосування за внесення змін у Конституцію, якими пропонується зняти депутатську недоторканність з народних обранців. Але прийняття цього рішення під сумнівом, від прес-служб різних депутатських фракцій надходили заяви, що давали зрозуміти – за питання про зняття депутатської недоторканності найближчим часом народні обранці не голосуватимуть.

Події
- Офіційні рішення
Рада провалила зміни до Конституції Ющенка
22 жовтня, Західна інформаційна корпорація
http://zik.com.ua/ua/news/2009/10/22/201404
Парламент відмовився направити до Конституційного суду проект змін до Конституції Президента Віктора Ющенка. “За” проголосувало лише 28 депутатів від НУНС та 20 від Блоку Литвина.  Крім цього депутати відхилили ще три проекти змін до Основного закону.

Оцінки
- Коментарі політиків
Політична заангажованість та окремі політичні інтереси домінують над положеннями Конституції, – Ставнійчук
23 жовтня, Західна інформаційна корпорація
http://zik.com.ua/ua/news/2009/10/23/201413
Марина Ставнійчук, заступник глави Секретаріату Президента-Представник Президента України у Конституційному Суді та ЦВК, прокоментувала нещодавнє голосування у парламенті щодо пропонованого Президентом проекту змін до Конституції. За її словами, сьогодні жодне нормальне, в тому числі й політичне рішення, яке потрібне людям та країні, навряд чи може пройти у чинному парламенті. Звернула увагу на порушення народними депутатами конституційної процедури внесення змін та доповнень до Конституції. Нагадала, що Президент виніс пропоновані ним конституційні зміни на всенародне публічне обговорення, тому має всі шанси сподіватися на підтримку людей у цьому питанні.

Події
- Офіційні заяви
Янукович і Тимошенко обіцяють “стабільність” після “хаосу”... Фаворити президентських перегонів почали забіг
26 жовтня, http://100news.net/
http://wz.lviv.ua/pages.php?ac=arch&atid=77873
Протягом тижня офіційної реєстрації у ЦВК кандидатів на президентські вибори, зареєстровано вже 10 претендентів на пост Глави держави. Серед них керівник уряду Юлія Тимошенко і лідер опозиції Віктор Янукович, які на думку спостерігачів, складуть фінальну пару цих перегонів. Під час висунення Януковича на XII з’їзді Партії регіонів, в його заяві прозвучала і нищівна критика на адресу нинішньої “розсвареної, непрофесійної” влади, і обіцянки майбутніх змін в рамках програми “Україна для людей”, проте ні слова про конституційні зміни. Юлія Тимошенко, зібравши 150 тисячний з’їзд БЮТу на Майдані, заявила про необхідну для України “диктатуру закону, порядку і правил, які базуються на справжніх Божих заповідях”. Крім усього іншого виступила за те, щоб після виборів таки внести зміни у Конституцію і провести реформи у системі правосуддя.

Оцінки
- Коментарі політиків
Ющенко в Ужгороді закликав повірити у необхідність конституційної реформи
29 жовтня, Західна інформаційна корпорація
http://zik.com.ua/ua/news/2009/10/29/202246
Президент України Віктор Ющенко перебуваючи в Ужгороді взяв участь у прямому ефірі на Закарпатській обласній державній телерадіокомпанії. Серед тем, що порушувалися під час ефіру, – необхідність конституційної реформи та зміни виборчого законодавства. Ці реформи Віктор Ющенко вважає необхідними для досягнення політичної стабільності у країні. Крім того назвав три ключові завдання, на яких має зосередитися українське суспільство: процес національного єднання та консолідації навколо ключових цінностей, продовження демократичних процесів, утвердження європейського вибору України.

Оцінки
- Коментарі політиків
Томенко пропонує розпочати переписувати Конституцію з перенесення дня її святкування
29 жовтня, Західна інформаційна корпорація
http://zik.com.ua/ua/news/2009/10/29/202370
Віце-спікер ВРУ Микола Томенко провів у Львові презентацію свого перевиданого підручника “Історія української Конституції”. Політик запропонував розпочати зміни до Конституції перенесенням дати святкування Дня Конституції з 28 червня на 5 квітня, адже саме в цей день 1710 р. була схвалена Конституція Пилипа Орлика. З його слів, не треба поспішати зі змінами до Конституції, оскільки вони мають бути виважені і осмислені суспільством. А воно поки що немає однозначної думки щодо форми правління – парламентської чи президентської республіки, хоча вже визначилося щодо реформи місцевого самоврядування і правоохоронної системи.

Джерело:
Балуцька Л., Романюк А. та ін. Перспективи політичної реформи в Україні у контексті президентських виборів 2010 року. – Львів: ЦПД, 2009. –  С.74-76.