
Найдорожча (у відносних цифрах) передвиборна кампанія у США розгорнулася в штаті Невада, повідомляє CNN. За голоси кожного з шести вибірників від цього штату демократ Барак Обама і республіканець Мітт Ромні в цілому вже виклали 1,4 мільйонів доларів, витрачених на телевізійну рекламу (без урахування кабельних мереж).
На другому місці за передвиборними витратами на телерекламу (також в перерахунку на кількість вибірників) йде Айова, на третьому місці - Огайо. Там кандидати витратили 1,18 мільйонів і 973 тисячі доларів за кожного з шести і 18 вибірників відповідно.
Три згадані штати, а також Колорадо, Нью-Гемпшир, Вірджинія і Флоріда традиційно належать до категорії так званих "свінг-стейтс", тобто штатів, де республіканців і демократів приблизно порівну.
Оскільки голосування на виборах президента США двоступінчате (спочатку жителі штатів обирають вибірників, а потім вже ті - президента), саме в цих - що не визначилися - штатах розгортається найбільш запекла передвиборна боротьба. В той же час
у штатах на зразок Каліфорнії або Техасу, де домінують демократи і республіканці відповідно, вибори проходять майже непомітно, оскільки ці штати традиційно голосують "за своїх" вибірників.
Ім'я наступного президента США називають 538 вибірників від всіх штатів. Для перемоги тому або іншому кандидату треба набрати як мінімум 270 осіб в колегії вибірників.
Голосування, в ході якого американці обиратимуть собі президента, відбудеться на початку листопада 2012 року. Поки що, згідно з опитуваннями, у кандидата від демократів шанси на перемогу дещо вищі, ніж у його опонента, проте підтримкою 270 вибірників Обама наразі не заручився.