
Мусульманська громада Австрії услід за німецькими мусульманами запропонувала визнати ісламські свята на державному рівні. Про це в інтерв'ю Der Standart заявив президент Ісламської громади Австрії Фуат Санач (Fuat Sanac).
Глава австрійських мусульман виступив за те, щоб представники його громади могли під час своїх релігійних свят брати вихідні. За його словами, неможливо молитися під час великих свят і постійно стежити за часом, боячись запізнитися на роботу. Як і німецькі мусульмани, австрійські запропонували зробити вихідними два дні: Курбан-байрам і один день Рамадана.
За словами Фуата Санача, місцеві політики підтримують цю ідею, але затягують з її реалізацією. При цьому, на думку глави громади, це допомогло б процесу інтеграції мусульман в австрійське суспільство, пише
worldua.info.
На даний момент місцеві мусульмани не мають офіційного права брати вихідний під час ісламських свят. Надати їм таку можливість може тільки працедавець на свій розсуд. При цьому школярі-мусульмани згідно із законом мають право пропустити заняття у святковий день. Міністерство освіти, мистецтва і культури Австрії рекомендує учням-мусульманам не ходити на уроки під час Курбан-байрама і Урази-байрама.
Що стосується інших нехристиянських громад Австрії, то іудеї мають право узяти вихідний на Йом-Кіпур. Проте вони повинні повідомити працедавця за тиждень до свята. Втім, на державному рівні жодне з іудейських свят в Австрії не має офіційного визнання, і віруючі євреї, як і мусульмани, просили владу зробити вихідними єврейський Новий рік і Йом-Кіпур, проте чиновники цю ідею не підтримали.
Представники ініціативи «Релігія — приватна справа кожного» пропонують компромісний варіант. На їх думку, владі варто визначити кількість вихідних днів у році, які людина може узяти у зв'язку зі своїми релігійними святами. При цьому за громадянином залишається право вирішувати, які саме свята відзначати.
Раніше голова Центральної ради мусульман Німеччини Айман Мазієк (Aiman Mazyek) запропонував офіційно визнати ісламські свята. На його думку, це був би крок назустріч
інтеграції мусульман в німецьке суспільство. Проте ця ідея не викликала підтримки у федеральної влади. Політики заявили, що в Німеччині в цьому немає необхідності, оскільки в країні немає «ісламської традиції».