Лукашенко підписав указ про скорочення держапарату на чверть

15/04/2013

Олександр ЛукашенкоУ Білорусії скоротять чисельність державного апарату. Як повідомляє «Інтерфакс-Захід», президент республіки Олександр Лукашенко підписав указ, відповідно до якого кількість працівників в державних організаціях буде зменшена приблизно на 25 відсотків.
 
Указ набуває чинності з 12 квітня. Передбачені ним заходи планується реалізувати до 1 липня поточного року.
 
Тим чиновникам, які будуть звільнені, будуть забезпечені певні пільги. Зокрема, доти, поки вони не влаштуються на нове місце роботи (максимум — протягом року), вони отримають право на відтермінування з погашення іпотечних кредитів, а також при внесення платні за навчання у вузах їх дітей. Крім того, колишні чиновники зможуть лікуватися в тих же медичних установах, в яких вони обслуговувалися до звільнення.
 
Персональна відповідальність за виконання указу, як наголошується на президентському сайті, лягає на керівників державних органів. Вони будуть зобов'язані потурбуватися про працевлаштування чиновників, що звільняються, — «з урахуванням їх професії, кваліфікації і попередньої посади, зокрема шляхом переведення на іншу, не пов'язану з державною службою роботу».
 
Масштабне скорочення кількості чиновників, нагадаємо, білоруський президент анонсував восени минулого року. «Внизу менше, вгорі більше, прибравши непотрібні функції і значно потім збільшивши заробітну платню держслужбовців», — описав він майбутню оптимізацію держапарату.
 
«Білоруські новини», коментуючи плани президента, відзначали, що Лукашенко прийшов до влади під гаслами боротьби з бюрократією, проте при його правлінні багато чиновницьких структур розрослися, були також відроджені деякі структури, які існували при СРСР: наприклад, створений провладний союз молоді, що фінансується з бюджету (аналог комсомолу), на підприємствах запроваджені посади ідеологів (аналог секретарів парткомів).
 
Додатково, як вважають «Білоруські новини», «бідою білоруської бюрократії» є не стільки її чисельність, скільки велика кількість покладених на чиновників функцій, які переплітаються один з одним, що в свою чергу заважає ухваленню рішень.