Президент Єгипту запропонував змінити конституцію

27/06/2013

МурсіПрезидент Єгипту Мохаммед Мурсі у середу запропонував опозиції взяти участь в нараді з підготовки змін до конституції країни, передає агентство Reuters.
 
У телезверненні, яке тривало більше двох з половиною годин, Мурсі оголосив, що вже у четвер чекає лідерів всіх партій, щоб обрати голову конституційної наради. Єгипетський президент також розповів, що з метою «національного примирення» він планує створити комітет, до якого увійдуть впливові громадські фігури, зокрема мусульманські і християнські священнослужителі.
 
«Я говорю опозиції — дорога до змін вільна», — підкреслив Мурсі, який знаходиться на посту вже рік. Торкаючись акцій своїх прихильників і опонентів, запланованих на п'ятницю і суботу відповідно, він закликав їх не вдаватися до насильства. «Протести — це спосіб висловити думку, а не нав'язувати її», — відзначив єгипетський президент.
 
Єгипетський лідер визнав, що за рік свого президентського терміну здійснював помилки, але в цілому поклав провину за нестабільність на корумпованих чиновників, які працювали при колишньому президенті Хосні Мубараку. До ворогів він також зарахував власників опозиційних йому ЗМІ, одного з яких звинуватив в ухиленні від податків. «Вороги Єгипту не жаліють сил, щоб підірвати наш демократичний досвід», — попередив Мурсі.
 
За декілька годин до виступу президента, відзначає агентство, в місті Мансура в результаті зіткнень ісламістів, які підтримують Мурсі, і його супротивників загинули дві особи і понад 200 одержали травми, а в ніч на середу безлади були зафіксовані в Александрії. Представники військових, які є в Єгипті окремою і вагомою політичною силою, вже заявили, що знову візьмуть владу в свої руки, якщо політикам не вдасться досягти згоди.
 
Нагадаємо, конституція Єгипту була прийнята в ході референдуму наприкінці 2012 року. У розробці основного закону брали участь в основному представники «Братів-мусульман», ісламістської партії, яка висунула Мурсі на пост президента. На думку спостерігачів, текст є суперечливим поєднанням ліберальних цінностей, ісламських догм і принципів державного соціалізму.