Близько 450 тисяч каталонців вийшли на спонтанну демонстрацію в Барселоні після рішення Мадрида відсторонити від посади президента Каталонії Карлеса Пучдемона і відправити у віщдставку уряд автономії. Про це повідомила міська поліція в своєму Twitter.

21 жовтня прем’єр-міністр Іспанії Маріано Рахой ввів в дію статті 155 Конституції Іспанії, яка дозволяє ввести тимчасове пряме управління автономією. Він також заявив про розпуск регіональних влад.

У відповідь представники женералітета відмовилися підкорятися указу. Спікер парламенту автономії Карме Форкадел назвала дії корони «переворотом» і «атакою на демократію». У цьому ж тоні висловився і сам Пучдемон, додавши, що уряд Каталонії з’явився набагато раніше від сучасної іспанської конституції 1978 року.

Референдум про незалежність Каталонії відбувся 1 жовтня, понад 90 відсотків тих, хто проголосував висловилися за вихід регіону зі складу Іспанії. Центральна влада намагалася перешкодити проведенню плебісциту, застосовуючи в тому числі силові методи. Постраждали 893 чоловік. Мадрид не визнає підсумків даного волевиявлення і вважає його результати нікчемними.

Ще до референдуму регіональна поліція відмовилася виконувати рішення Верховного суду Іспанії про закриття дільниць для голосування.

Від ЦПД