Про нас

Центр політичних досліджень (ЦПД) — львівський аналітичний центр; діє на засадах недержавної організації у тісній співпраці із Львівським національним університетом імені Івана Франка.

Назва Центру англійською –  Center for Political Studies (CPS)

Контактна інформація
Україна, м.Львів, вул.Університетська, 1, ауд.348а,
тел.: +38 (032)2394340
ел.пошта: cps.lviv@gmail.com
сторінка у FB: https://www.facebook.com/cpdlviv
сторінка у Вікіпедії: https://uk.wikipedia.org/wiki/Центр_політичних_досліджень
сторінка на сайті Львівської міської ради: https://city-adm.lviv.ua/portal/images/_ngo/ngo1/142._CPD.pdf
сторінка на сайті ЛНУ ім.І.Франка: https://filos.lnu.edu.ua/about/cpd

 

Сфера діяльності: Політика, Громадянське суспільство та НДО, Освіта, Партії, Вибори, Регіональна політика, Законодавча влада, Конференції, Семінари.

Керівники:  Анатолій Романюк (директор Центру), Любомир Скочиляс (заступник директора Центру), Віталій Литвин (керівник наукових програм).

Адміністративний менеджер
Зоряна Свирид

Аналітики Центру:

Світлана Була,
Ірина Куречко,
Ігор Осадчук,
Василь Полуйко
Юлія Сліпецька,
Антон Федорців,
Олександра Чоловська
Оксана Шурко

Історія

Центр політичних досліджень було створено у 1994 році, а у 1998 році офіційно зареєстровано. Одним з ключових завдань діяльності Центру є максимальне використання творчого потенціалу викладачів, аспірантів та студентів суспільно-гуманітарних факультетів Львівського національного університету ім. І. Франка, а також інших вузів Львова та регіону у справі розвитку демократичних засад функціонування модерної української держави та побудови громадянського суспільства.

Цілі Центру

Цілями Центру політичних досліджень є:

  • залучення світового та вітчизняного досвіду політичного аналізу до вивчення політичних процесів в Україні та Галичини;
  • формування громадянської політичної культури різних верств суспільства регіону;
  • налагодження постійної співпраці між державними, політичними та науковими (академічними і недержавними) інституціями регіону, а також міжрегіональної співпраці в царині політичних наук.

Завдання Центру

Завданнями Центру політичних досліджень є:

  • Систематичне вивчення громадської думки з широкого спектру політичних питань.
  • Проведення наукових досліджень з проблем влади, партійно-політичної структуризації українського суспільства, міжнаціональних та міжетнічних відносин, національної безпеки, а також перспектив інтеграції України у світове співтовариство.
  • Проведення науково-теоретичних та науково-практичних конференцій з проблем, що входять до переліку спеціалізацій Центру.
  • Організація та проведення семінарів, шкіл з метою поширення і популяризації політичної та громадянської освіти з особливим акцентом на студентське та молодіжне середовище.
  • Здійснення поточного обміну інформацією між дослідницькими структурами України та світу.
  • Експертна та аналітична підтримка діяльності мас-медіа, громадських, політичних та державних структур.
  • Видавнича діяльність у сфері політичних наук, загалом суспільно-гуманітарних дисциплін і зокрема тих, які безпосередньо лежать у площині розвитку громадянського суспільства.

Систематична поточна діяльність Центру

Експертно-аналітична діяльність

Аналітики Центру надають усебічну аналітико-експертну підтримку регіональним медіа (газети, радіо, телебачення), виступаючи в аналітичних програмах, та надаючи коментарі на актуальні суспільно-політичні програми. переглянути приклади можна на сторінці (Медіактив).

Соціологія

Експертні опитування з суспільно-політичних проблем регіону та України й публікація результатів у ЗМІ.

Визначення рейтингів впливовості та активності керівників, політиків, управлінців, бізнесменів, фінансистів, митців, журналістів Львівської області (проводяться один раз у два місяці). Короткий опис результатів, а також заплановані на перспективу опитування додаються;

Поштове соціологічне опитування, за результатами якого відбувається визначення «Людини року», проведення акції «Людина року — Галицький лицар»;

Проведення опитувань «Exit-poll» з метою відстеження результатів виборів та інших офіційних опитувань і недопущення фальсифікацій і через оперативне оприлюднення по радію поточних результатів у день проведення заходів (виборів, референдумів тощо) активізація громадської участі у них.

Конференції, семінари

Центр політичних досліджень позиціонує себе як організація, що ставить на меті об’єднання зусиль регіональних аналітичних центрів для розвитку якісної аналітичної продукції. З цією метою починаючи з 1999 року проводяться щорічні науково-практичні конференції під загальною назвою “Регіональні політичні процеси у сучасній Україні” (окремі збірники можна знайти тут: http://westukr.itgo.com/cpd_conf_2007_1.htm, http://westukr.itgo.com/confer2006_2.htm). Упродовж останніх 4-х років конференції проводяться на вшанування пам’яті провідного експерта Центру, відомого українського політолога  Шведи Юрія Романовича і фокусуються на партійно-виборчій тематиці.
Більше, про конференції Центру та конференції, проведені у партнерстві з центром можна дізнатися  на сторінці Заходи.
Переглянути відеоролик про останню конференцію можна тут https://www.facebook.com/politolohia/posts/2542694576008580).

Дослідження

Проведення наукових досліджень стану державно-владної інституалізації та партійно-політичної структуризації українського суспільства.

Прогностичний аналіз ключових тенденцій політичного процесу в Україні.

Визначення медіально опосередкованої популярності суб’єктів та явищ соціально-економічної та політичної сфер регіону та України.

Освітні програми

За підтримки Canadian Bureau of International Education Центр брав участь у міжнародному проекті «Розвиток громадянського суспільства в Україні», який передбачав розробку та впровадження в академічний навчальний процес (відділення «політологія» філософського ф-ту Львівського національного університету ім. І. Франка) семи навчальних курсів «Менеджмент в громадському секторі» (п’ять з нижченаведених курсів вже успішно апробовані):

  1. розвиток громади;
  2. стратегічне та операційне планування;
  3. фінансовий менеджмент;
  4. комунікативний менеджмент;
  5. теорія конфліктів;
  6. теорія лідерства;
  7. зв’язки з громадськістю (PR).

Також Центр реалізував проект «Впровадження у навчальну програму ЛНУ курсу „Політичний аналіз“», який передбачає викладання для студентів суспільно-гуманітарних факультетів ЛНУ ім. І. Франка, інших вишів Львова та регіону теоретичних основ та практичних навичок здійснення аналізу суспільно-політичних процесів українського сьогодення, що сприятиме активізації громадянської позиції молодіжного середовища.

Окрім того, у співпраці із кафедрою політології ЛНУ ім.І.Франка, Центр виступив ініціатором і учасником процесу запровадження на рівні бакалаврату прикладних спеціалізацій для студентів-політологів:
– Політична комунікація.
– Політичний аналіз і консалтинг.
А також запровадження на магістерському рівні спеціалізації
– Політичний маркетинг і менеджмент (Проморолик спеціалізації можна переглянути тут : https://youtu.be/M4Kdjt52FtU).

Окрім того з метою розвитку науково-аналітичного потенціалу студентів з ініціативи Центру у партнерстві з кафедрою політології було створено Студентське наукове товариство “Поліс” (https://www.facebook.com/lviv.polis/) . Ініціатива виявилася настільки успішною, що згодом це студентське об’єднання трансформувалося у самостійну молодіжну аналітичну організацію “Львівська асоціація політологів “Поліс”, члени якої, ще будучи студентами, ведуть активну дослідницьку та просвітницьку діяльність, а також виступають із аналітичними оцінками у ЗМІ (ось деякі приклади https://dyvys.info/2020/01/30/u-drugomu-turi-na-sadovogo-mozhe-chekaty-serjozna-nebezpeka-politolog/https://www.032.ua/news/2572543/eksperti-rozpovili-hto-moze-obijnati-posadu-mera-lvova-na-miscevih-viborah-2020, https://www.youtube.com/watch?v=WnhtrgKpSXI)

У 2017-2018 рр. Центр виступив партнером кафедри політології ЛНУ ім.І.Франка  (координатори професор Романюк А.С. і доцент Литвин В.С.) у процесі реалізації Проекту у рамках Вишеградського гранту університетського навчання (Visegrad University Studies Grant) та Програми “Східне партнерство” (Visegrad 4 Eastern Partnership Program).

Поточно ж Центр спільно з кафедрою політології ЛНУ ім.І.Франка (координатор доцент Литвин В.С.) виконує проект “Вишеград+” по проекту “Удосконалення методів та інструментів політології в Україні: вплив університетів країн Вишеградської четвірки” (“Visegrad+” Grant within the project Improvement of Methods and Tools of Political Science in Ukraine: Influence of the V4 Universities).

Видання

Центром систематично проводиться публікація результатів власних досліджень у формі збірників праць, довідників, брошур тощо. Станом на сьогодні Центром видано наступну літературу:

  • Політичний процес в Україні. Збірник наукових праць. — Львів, 1998.
  • Скочиляс Л. Парламент України. Типи політичної поведінки парламентських груп та фракцій Верховної Ради України 13-го скликання. — Львів, 1999.
  • Центральноєвропейська ініціатива. Довідник. — Львів, 1999.
  • Західна Європа. Політичний довідник \\ За ред. А. Романюка — Львів, 1999
  • Федишин Р. Криза в Косово. — Львів, 1999.
  • Виборча арифметика. Інформаційно-аналітичні підсумки президентських виборів в Україні. — Львів, 1999.
  • Україна і Центральна Європа: проблеми та перспективи інтеграції: Матеріали міжнародної науково-практичної конференції//Укл. А.Романюк, Л.Скочиляс. — Львів, 1999.
  • Президентські вибори у Росії. Довідник «хто є хто». \\ За ред. А. Романюка. — Львів, 2000.
  • Президенти країн світу. Довідник. \\ За ред. Ю. Шведи. — Львів, 2000.
  • Львівщина в особах. Хто є хто. Біографічний довідник. \\ За ред. А. Романюка — Львів, 2000.
  • Динаміка розвитку місцевих осередків політичних партій на прикладі Львівщини та Донеччини. Порівняльний аспект (1994—1999).\\За ред. Л. Скочиляса. — Львів, 2000.
  • Політичні партії на Львівщині напередодні виборів 2006: Посібник-довідник // Укладачі: Романюк А.С., Скочиляс Л.С. – Львів: ЦПД ЛНУ ім.. І.Франка, 2005. – 188 с.
  • Романюк А., Скочиляс Л. та ін. Суспільно-політична ситуація на Львівщині у період виборчої кампанії 2006. – Львів: ЦПД, 2006. – 124 с.
  • Романюк А.С., Скочиляс Л.С. та ін. Суспільно-політична ситуація на Львівщині у квітні 2006 – березні 2007 рр. – Львів: ЦПД, 2007. – 116с.
  • Грабовська С., Романюк А., Скочиляс Л. та ін. Стан громадянського суспільства в Україні: міжрегіональний зріз та Львівщина. – Львів: ЦПД, 2007. – 96 с.
  • Адміністративна реформа в Україні: експертні оцінки. – Львів: ЦПД, 2009. – 28 с. (А.Романюк, Ю.Сокирка, Л.Скочиляс, О.Шиманова).
  • Конституційна реформа в Україні: минуле і сьогодення. – Львів: ЦПД, 2009. – 36 с. (А.Романюк, Л.Балуцька, Ю.Сокирка, Л.Скочиляс, О.Шиманова).
  • Романюк А., Скочиляс Л. Львівщина-2008: Аналіз державної політики на регіональному рівні (Інформаційно-аналітичний звіт). – Львів: ЦПД, 2009. – 144 с.
  • Романюк А.С., Сокирка Ю.М. та ін. Від соборності до незалежності: стан та динаміка інтеграції українського суспільства у контексті європейських процесів. – Львів: ЦПД, 2009. – 140 с.
  • Балуцька Л., Мельникова Н., Романюк А. та ін. Перспективи політичної реформи в Україні у контексті президентських виборів 2010 року. – Львів: ЦПД, 2010. – 132 с.
  • Романюк А.С. Перспективи соборності України у світлі президентських виборів 2010 року // Соборність України у світлі президентської виборчої кампанії 2010 року: Матеріали круглого столу / Укл. Романюк А.С., Скочиляс Л.С. – Львів: ЦПД, 2010. – С. 8 – 14.
  • Романюк А.С., Скочиляс Л.С. та ін.. Електоральна карта Львівщини у міжрегіональному зрізі. – Львів: ЦПД, 2010. – 168 с.

Електронні комунікації

Важливе місце у поточній діяльності Центру посідає інтернет-діяльність, спрямована на розвиток інфраструктури інтернет-комунікацій для громадського сектору та ЗМІ.

Зокрема, окрім власної сторінки (офіційного сайту — http://post-ua.info) Центру в Інтернет, Центр адмініструє власне інтернет-видання КуПол (http://cupol.lviv.ua), а також спільно із Суспільно-гуманітарним консорціумом «Генеза»Львівську інтернет-газету «Поступ» (http://postup.brama.com).

Місія Центру

В умовах постійної зміни оточення видавати якісний та актуальний аналітичний продукт, максимально сприяти розвиткові мережі теоретичного, навчально-методичного та кадрового забезпечення інноваційних освітніх напрямків, а також здійснювати діяльність, спрямовану на розвиток професійних і незалежних ЗМІ.

Користувачі

Споживачами продукції Центру виступають:

  • безпосередньо співробітники Центру (набуття професійного досвіду) (найвужче коло споживачів);
  • органи влади та органи місцевого самоврядування (шляхом вироблення та передачі в вищеназвані організації рекомендацій з приводу поточних подій, а також через вплив на громадську думку шляхом публікацій результатів досліджень у регіональних ЗМІ та мережі Internet);
  • ЗМІ, політичні партії, громадські організації-партнери, організації-донори, бізнес-структури тощо;
  • громадськість міста та держава (найширше коло споживачів).

Центр має сторінку у соціальній мережі Фейсбук (https://www.facebook.com/cpdlviv), де розміщуються посилання на відеосюжети експертів Центру з актуальних суспільно-політичних проблем, інші виступи у медіа, а також інформація про поточну діяльність Центру.

write paper for me
안양출장안마 Система управління боєм Delta має значні переваги над своїми конкурентами завдяки своїй гнучкості, швидкості прийняття рішень, високій кібербезпеці та інтеграції з сучасними технологіями. Delta та її потенційні конкуренти Хоча інші системи, такі як американська C4ISR або ізраїльська BMS, є серйозними конкурентами, Delta залишається унікальною через свою здатність до децентралізованого управління та інтелектуального аналізу даних