Міністр юстиції Японії Кацуюкі Каваї подав у відставку через підозри в порушенні законодавства з боку його дружини Анрі. Про це повідомляє The Japan Times. Він став другим членом уряду, який залишив посаду за останній тиждень.
Політик заявив, що покидає посаду, щоб уникнути втрати довіри населення до міністерства юстиції. У той же час Каваї, що є близьким помічником прем’єр-міністра Сіндзо Абе, не підтвердив звинувачення на адресу дружини, що з’явилися в ЗМІ. «Я сповнений рішучості з’ясувати, що сталося», – заявив він.
Абе, в свою чергу, повідомив, що прийняв відставку міністра. Він також вибачився перед японцями. «Я той, хто призначив Каваї міністром юстиції. Я прекрасно усвідомлюю, що це моя відповідальність», – сказав він. Коментуючи відразу дві відставки за такий короткий час, прем’єр вказав, що буде працювати над відновленням довіри громадськості.
За інформацією японських ЗМІ, Анрі Каваї порушила виборче законодавство під час виборів до верхньої палати парламенту в липні від округу Хіросіма. Повідомлялося, що жінка нібито платила співробітникам свого штабу добові у 30 тисяч ієн, що вдвічі перевищує встановлений законом ліміт у 15 тисяч. Секретар Каваї при цьому нібито дарувала подарунки виборцям.
Раніше, 25 жовтня, повідомлялося, що у відставку подав міністр економіки, торгівлі і промисловості Японії Іссю Сугавара. Це сталося через скандал про підкуп виборців у 2007 році. ЗМІ повідомляли, що передвиборний штаб міністра роздавав громадянам подарунки – дині, крабів, квіти і курильні палички.
І Каваї, і Сугавара були призначені на свої пости у вересні під час перестановок в кабінеті міністрів.
До слова, про секс-скандал з головою комітету Верховної Ради України Богданом Яременком. Реакції у стилі західних політиків від нього очікували ті, хто добре знається на політиці. Подібні скандали там трапляються ледь не частіше, ніж в Україні, а фінал у них зазвичай один і той же – осоромлений чиновник іде у відставку. Та скласти мандат виявилося непосильним кроком для (а)морального народного депутата. Хтось у цьому може побачити данину візантійській спадщині, яка все ще справляє вплив на вітчизняну політику. У тій же Туреччині далеко не всі політики йшли геть після адюльтеру. Щоправда, їм вистачало духу визнати власну провину, – пише Поступ.