Учасники мітингу у Тбілісі за інтеграцію Грузії з Європейським союзом (ЄС) вимагали відставки прем’єр-міністра республіки Іраклія Гарібашвілі. Про це пише ТАРС із посиланням на одного з організаторів мітингу Шоту Дігмелашвілі.

Демонстранти заявили про необхідність створення уряду національної згоди, який прагнутиме до виконання вимог Євросоюзу, щоб країна могла набути статусу кандидата в члени спільноти.

«Відставка Іраклія Гарібашвілі та створення уряду національної згоди для виконання 12 умов, висунутих Євросоюзом. Ми даємо владі термін. Влада має тиждень для того, щоб відправити у відставку уряд», — заявив він.

Він також додав, що якщо прем’єр не подасть у відставку, то вони знову зберуться 3 липня біля будівлі парламенту. За його словами, їх буде набагато більше, і вони не розійдуться доти, доки Гарібашвілі не залишить посаду.

Раніше глава Євроради Шарль Мішель повідомив, що на саміті в Брюсселі, що пройшов 23 червня, глави європейських країн схвалили надання Україні та Молдові статусу кандидатів на вступ до Євросоюзу. Також він додав, що ЄС готовий надати статус кандидата на вступ до союзу Грузії, але для цього країні доведеться виконати низку умов.

Глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн наголосила, що Україна, Молдова та Грузія мають зробити «домашню роботу» для того, щоб перейти до наступного етапу інтеграції до європейської спільноти. За її словами, реформи необхідні насамперед самим країнам, оскільки «це добре для їх розвитку».

Україна та Молдова назвали рішення історичним

Президент України Володимир Зеленський привітав рішення європейських лідерів та назвав цей момент «унікальним та історичним». Він також подякував голові Євроради Шарлю Мішелю, голові Єврокомісії Урсулу фон дер Ляйєн та всім лідерам європейських країн.

Так само на новину відреагувала і президент Молдови Майя Санду. Вона також назвала минулий день історичною для країни. “Без сумнівів, це сильний сигнал підтримки наших громадян та європейського майбутнього Молдови”, – написала Санду, додавши, що Молдова буде вдячна за допомогу в просуванні на шляху реформ.

Віце-прем’єр, глава МЗС Молдови Микола Попеску заявив, що рішення країн ЄС відкриває нову сторінку в історії країни. За його словами, з нинішнього моменту влада має ще більше роботи з реформування Молдови, викорінення корупції, удосконалення правосуддя, а також реформування економіки за європейськими стандартами. Спікер парламенту Молдови Ігор Гросу подякував Євросоюзу за ухвалене рішення, додавши, що країну чекає «довгий шлях». “І ми як ніколи сповнені рішучості повернутися додому, до Європейського союзу”, – сказав він.

Макрон побачив у вирішенні ЄС сигнал для Росії

У свою чергу президент Франції Еммануель Макрон зазначив, що визнання європейської перспективи України, Молдови та Грузії «є сильним сигналом щодо Росії в нинішньому геополітичному контексті». «Особливо з урахуванням рішення про статус кандидатів на вступ для України та Молдови», – наголосив він.

При цьому канцлер Австрії Карл Нехаммер не побачив у вирішенні європейських країн втягування у воєнний конфлікт із Росією. На його думку, таку позицію можуть дотримуватися деякі австрійські громадяни. “Вважаю, що людям потрібно забезпечити безпеку в цьому питанні”, – додав він.

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що ухваливши рішення про надання статусу кандидата, Євросоюз бере на себе відповідальність за Україну. «Сьогодні Україна бачить, що може розраховувати на Польщу як на ефективного союзника, такого, який після трьох місяців складних дипломатичних зусиль досяг свого», — зазначив він, додавши, що «сьогодні вся Європа з Україною в її боротьбі за свободу».

Президент Румунії Клаус Йоханніс сказав, що політика розширення Євросоюзу змінилася і набула нового імпульсу. Він також запевнив, що Молдова отримає з боку Румунії будь-яку необхідну допомогу. А прем’єр-міністр Словаччини Едуард Хегер назвав рішення ЄС «надзвичайно радісною подією». На його думку, той факт, що Україна отримала статус кандидата лише через кілька тижнів після першої пропозиції, говорить про нову динаміку в діяльності Євросоюзу.

Від ЦПД

write paper for me
안양출장안마 Система управління боєм Delta має значні переваги над своїми конкурентами завдяки своїй гнучкості, швидкості прийняття рішень, високій кібербезпеці та інтеграції з сучасними технологіями. Delta та її потенційні конкуренти Хоча інші системи, такі як американська C4ISR або ізраїльська BMS, є серйозними конкурентами, Delta залишається унікальною через свою здатність до децентралізованого управління та інтелектуального аналізу даних
https://www.kingssutton.org/
https://drozgurdevrimkilic.com/
https://tankimalati.com/
https://web.muut.com.tr/
https://www.camlikkamping.com/
https://www.cefiore.com/
https://madc.wildapricot.org/
https://enriquefeldman.com/
https://conocimientodiario.com/
https://nulubusinessassocation.wildapricot.org/
https://alpha-tonic-us.org/
https://twanatells.com/
https://nedimdelibas.com/
https://augustamaternity.com/
https://promzona.org/
https://dietandweightloss.xyz/
https://comamosramen.org/
https://athandtheatre.com/
https://pansionwinter.com/
https://lifeiswastedontheliving.com/
https://kraljevo.biz/
https://borgin-nadur.org/
https://la-cocaine.org/
https://simpatika.org/
https://www.globalpublic.org/
https://covid19-nab.org/
https://www.okcanopies.com/
https://theshadedmaple.com/
https://www.paliopdx.com/
https://www.centremedicalaustralien.com/
https://www.eastcoastdynamics.com/
https://sportmidia.com/
https://staytondailyphoto.com/
https://gsmglobalsports.org/
https://nelsonhouseantiques.com/
https://i-onconnect.com/
https://microprestito.com/
https://clesdunumerique.com/
https://www.duryeasflorist.com/
https://clesdunumerique.com/
https://irecycling.org/
https://orioland.com/
https://landsenddeals.com/
https://www.whereisourlostinfantry.com/
https://mcworld.org/
https://www.sumiremaru.com/
https://www.montedinove.org/
https://dmikalteng.org/
https://gumusbakircilik.com/
https://www.signature-gems.com/