Якби найближчим часом відбувалися президентські вибори, найбільше голосів отримав би Володимир Зеленський (40% серед тих, хто візьме участь у виборах і визначився, за кого голосуватиме).
Про це свідчать результати соціологічного опитування Центру Разумкова, проведеного 13-17 лютого
У першому турі виборів 31 березня 2019 року за Зеленського проголосували 30.24% виборців. У другому турі 21 квітня 2019 року Зеленського підтримали 73,22% виборців.
Тим часом, як свідчить опитування Центру Разумкова, довіра українців до двох ключових органів країни, Верховній Раді і Кабінету міністрів, від початку їх роботи знизилася в кілька разів.
У вересня 2019 року, після обрання нового складу Верховної Раді, їй довіряли 57% опитаних, не довіряли ˗ 25%, у лютому 2020 року ˗ відповідно довіряють 28% і не довіряють 65%.
Водночас діяльність президентської фракції “Слуга народу” у Верховній Раді респонденти частіше оцінюють негативно (47%), тоді як позитивну оцінку її діяльності дали 34%.
Ця оцінка істотно погіршилася порівняно з вереснем 2019 р., коли 50% громадян оцінювали її позитивно і лише 11% негативно.
Разом з тим, зріс рівень негативізму і в оцінці діяльності інших депутатських фракцій та груп.
Уряду у вересні 2019 р. довіряли 57% респондентів, не довіряли ˗ 22%, у лютому 2020 року ˗ відповідно 28% і 64,5%.
Також згідно із результатами зазначеного дослідження, у лютому 2020 року рейтинг “Опозиційної платформи ˗ За життя”, “Європейської солідарності” та “Батьківщини” зріс, у “Слуги народу” знизився на 9%, а партія “Голос” не потрапила б у Раду з 3,2% підтримки виборців.
“Якби найближчим часом відбувалися вибори до Верховної Ради України, найбільшу підтримку виборців отримала б політична партія “Слуга народу” (за неї готові віддати свій голос 36% тих, хто візьме участь у виборах і визначився, за яку партію голосуватиме).
За “Опозиційну платформу ˗ За життя” готові віддати свій голос 15% тих респондентів, які прийдуть на виборчі дільниці і визначилися з вибором , за “Європейську солідарність” ˗ 13%, за ВО “Батьківщина” ˗ 10%, за партію “Сила і честь” ˗ 5%”.
Таким чином, до Верховної Ради не потрапила би партія співака Святослава Вакарчука “Голос”, натомість, з урахуванням похибки, мала шанс пройти б “Сила і честь” Ігоря Смешка.
Соціологи відзначають, що порівняно з результатами січневого опитування рівень підтримки “Слуга народу” знизився з 45% до 36%.
Після того зросли наміри голосувати за ВО “Батьківщина” (з 8% до 10%).
Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.
Нагадаємо, вибори до Верховної Ради проходили в липні 2019 року. Тоді президентська партія “Слуга народу” вперше в українській історії змогла сформувати монобільшість у парламенті.
За кандидатів від цієї партії проголосували 43,16% виборців, які прийшли на дільниці. Всього до парламенту змогли потрапити 5 партій.
Згідно із опитування групи “Рейтинг“, проведеного в грудні 2019 року, “Слуга народу” мала підтримку 47,8%.
За результатами січневого опитування “Рейтингу” “Слугу народу” підтримували 42,2% українців.
До слова, за результатами останнього опитування Соціологічної групи “Рейтинг”, проведеного 22-23 лютого, 74% українців не підтримують протести проти розміщення евакуйованих з Китаю, які відбулися напередодні.
Підтримали протести лише 15% опитаних, 11% – вагалися з оцінкою.
Соціологи відзначають, що чим вищий рівень освіти та доходів, тим вищий рівень несприйняття протестів проти евакуації.
У регіональному розрізі найбільше тих, хто не підтримав такі дії, – на Півдні країни (80%).
Опитування проходило 22-23 лютого серед 1200 респондентів у віці від 18 років і старше. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2,8%.