Кількість українців, які вважають, що справи в Україні розвиваються у неправильному напрямку за пів року зросла у тричі – до 53% порівняно з 17% у вересні 2019 року.

Про це свідчать результати соціологічного дослідження Центру Разумкова, проведеного 13-17 лютого

“25% респондентів вважають, що події в Україні розвиваються у правильному напрямі (у вересні 2019 року так вважали 57%, у грудні 2019 року – 44%), 53% – що події розвиваються в неправильному напрямі (у вересні – 17%, у грудні – 36%).

Отже, частка тих, хто вважає, що події в Україні розвиваються у неправильному напрямі, істотно перевищила частку тих, хто дотримується протилежної точки зору”, зазначається у звіті.

 

Деталі: Порівняно з попередніми місяцями зменшилася частка тих, хто дотримується думки, що Україна здатна подолати існуючі проблеми та труднощі протягом найближчих кількох років. Наразі у це вірять 21% громадян (у вересні 2019 року – таких було 41%, у грудні – 28%).

Водночас 49% вважають, що країна здатна їх подолати у більш віддаленій перспективі (у вересні було 40%, а в грудні 50%), а 15% – що не здатна їх подолати (у вересні було 6%, а в грудні 11%).

 

 Дві третини українців не довіряють ні чиновникам, ні судам, ні прокуратурі, ні НАЗК, ні Кабінету міністрів. Натомість довіру у громадян викликають збройні сили, рятувальники, прикордонники та нацгвардійці.

“Недовіра найчастіше висловлюється державному апарату (чиновникам) (77%), судовій системі загалом (76%), місцевим судам (71%), Прокуратурі (68%), Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі (66%), Національному антикорупційному бюро України (65%), Національному агентству з питань запобігання корупції (65%), уряду (64,5%), Верховному Суду (64%), Антикорупційному суду (64%), Конституційному Суду України (60,5%)”, зазначається у звіті.

Серед виконавчих та правоохоронних органів влади 69% опитаних довіряють Збройним силам, 65% – Державній службі з надзвичайних ситуацій і по 60% – Держприкордонслужбі та Нацгвардії.

 

Разом з тим лише 6% громадян повністю підтримують діяльність Кабміну, 34% опитаних підтримують окремі заходи уряду, не підтримують те, що робить Кабмін, – 51%.

 

 Діяльність прем’єр-міністра Олексія Гончарука повністю підтримують лише 6%, підтримують окремі заходи – 29,5%, не підтримують – 52%.

 

 Довіряють уряду 28% респондентів, не довіряють –  64,5%. Гончаруку висловлюють довіру 25% опитаних, не довіряють – 63%.

 

 Соціологи відзначають, що рівень довіри до уряду істотно знизився протягом останніх місяців.

Найвищих показників він досягав у вересні 2019 року, коли уряду довіряли 57% респондентів і не довіряли лише 22%.

Серед представників електорату партії “Слуга народу” довіряють уряду 65%, не довіряють – 27%, серед представників електорату партії “Опозиційна платформа – За життя” –  відповідно 11% і 88%, партії “Європейська солідарність” – відповідно 8% і 89%, ВО “Батьківщина” – відповідно 18,5% і 75%.

Було опитано 2018 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.

Згідно з січневим опитуванням, проведеним Центром “Соціальний моніторинг”, “Українським інститутом соціальних досліджень ім. О.Яременка”, компанією “Інфо Сапієнс” та Соціологічною групою “Рейтинг”, 73% українців вважали, що країна рухається у неправильному напрямку, лише 15% – що напрям розвитку держави правильний.

Від ЦПД

write paper for me
안양출장안마 Система управління боєм Delta має значні переваги над своїми конкурентами завдяки своїй гнучкості, швидкості прийняття рішень, високій кібербезпеці та інтеграції з сучасними технологіями. Delta та її потенційні конкуренти Хоча інші системи, такі як американська C4ISR або ізраїльська BMS, є серйозними конкурентами, Delta залишається унікальною через свою здатність до децентралізованого управління та інтелектуального аналізу даних