93030aac8da7eacba44a17d54cc1067119a8fbc0 «Діяльність львівської міської влади(мер і міська рада) в умовах війни (лютий-вересень 2022 року)» – Політичні студії в Україні

Підготував Назар Ільків , Львів 2022

Актуальність теми дослідження. 24 лютого весь світ сколихнула страшна новина – Російська Федерація розпочала повномасштабну війну проти України, тому тимчасово у Європі й Україні запанувала паніка та хаос. Актуальність теми дослідження: «Діяльність львівської міської влади(мер і міська рада в умовах війни) (лютий-вересень 2022 року)» полягає у аналізі ефективного або ж, навпаки, неефективного керівництва Міської Влади у м.Львові, що є центром Львівської Області. Львівська область є найбільш західною областю України.

Стан наукової розробки теми. Питання теоретичного осмислення ефективного або ж неефективного управління у різних областях України з початком війни активно розробляються політичними науковцями від початку 24 лютого 2022 року і до сьогодення. Це зумовлено тим, що дана проблематика стосується не лише вузько визначеної сфери територіальної межі області, а має відношення до широкого кола важливих суспільно-політичних процесів в Україні, яка переживає війну з агресором.

Метою цієї наукової роботи є проаналізувати діяльність Міської Влади м.Львова, а саме Міської Ради та Мера. Визначити чи була реакція та діяльність представників влади ефективною або ж неефективною, через призму прийняття рішень та ухвал ЛМР.

Об’єкт дослідження – діяльність Львівської Міської Ради та Міського голови у період: лютий-вересень 2022 року.

Методологічною основою дослідження стали об’єктивні підходи до визначення й аналізу ефективного прийняття рішень. У роботі застосовувались варіативні методи дослідження, зокрема: методи системного і структурно-функціонального аналізу – для розділення предмету дослідження на складові частини та розгляду їхніх характеристик як взаємопов’язаних й автономних елементів; порівняльний метод – для визначення відмінностей з-поміж основними поняттями, використовуваними у дослідженні; історичний метод – головно для послідовного аналізу розвитку прийняття рішень на ухвал у період лютий-вересень 2022 року.

Теоретичне і практичне значення роботи. Теоретичне значення дослідження полягає в аналізі і синтезуванні існуючих методологій та розробці нової методології для дослідження діяльності Міських Влад в Україні у період війни. Натомість практичне значення роботи полягає у можливості застосування отриманих знань для подальшого дослідження заявленої проблематики.

Звук сирени, яка сповіщає про повітряну тривогу – саме цей звук був з першим, його почули усі українці 24 лютого близько 7 ранку.  24 лютого 2022 року розпочалася повномасштабна війна Російської Федерації проти України. Відповідь України була рішучою, президент Володимир Зеленський оголосив, що розпочалася війна, наші відважні війська вступили в бій з окупантом. На території держави був оголошений Воєнний стан, розпочалася мобілізація не лише у ряди збройних сил, а й всього населення для підтримки держави у боротьбі з агресором.

У зв’язку з початком військових дій у всіх областям України була паніка та хаос, адже у емоційному прояві немає нічого дивного, вирішальна роль для заспокоєння та управлінням населення впала на плечі місцевих органів влади у тому числі і на Львівську Міську Раду та його Міського Голову.

Отож у цій аналітичний роботі буде проаналізовано ефективну або ж, навпаки, неефективну діяльність Львівської Міської Влади та її Голови – Андрія Івановича Садового у проміжок часу: лютий – вересень 2022 року.Діяльність міських органів влади у м.Львів – в умовах війни, лютий 2022 рік

«24 години перед початком війни»

Перед тим, як знову буде згадана доленосна дата 24 лютого, у цій аналітичний роботі хотів би звернути особливу увагу на 23 лютого, адже саме цього дня відбулися події, які немов би вже натякали мешканцям м.Львова, що варто готуватися до війни.

Перш за все, 23 лютого Міський Голова м.Львова – Андрій Іванович Садовий, повідомив у своїх соціальний мережах, що незабаром буде запроваджений надзвичайний стан у державі, що вже немов передбачає «якусь біду», щодо Львівської Міської Ради та м.Львова – 23 лютого було проведено навчальне оповіщення населення про повітряну тривогу, варто зазначити, що це тестування відбувалося кілька разів за день, окрім цього у соц.мережах ЛМР було повідомлено телефонну довідку для влаштування на військову службу у ЗСУ – саме на цю гарячу лінію зверталися сотні громадян 24 лютого. Окрім вищезгаданих подій, також 23 лютого відбулося позапленарне засідання ЛМР спільно із Міським Головою, саме після цього засідання на офіційному сайті ЛМР було оприлюднено звернення до керівництва держави щодо: «агресії Росії та посилення обороноздатності України».

Таким чином варто підсумувати, що органи Міської Влади м.Львова своїми діями передбачали початок військових дій та агресію Росії проти України, стверджувати, що вони знали, що вже за день розпочнеться війна – немає підстав, усі дії, які були відбулися 23 лютого варто розцінювати, як підготовку населення на випадок війни.

«24 лютого 2022 року»

24 лютого близько 6 ранку війська росіян перетнули кордони у східних та центральних областях України, близько 7 ранку відбулися ракетні удари по аеропортам більшості міст, по аеропорту у м.Львові не було удару, проте були удари на інші військові об’єкти у Львівській області.

О 07:35 ранку на офіційній сторінках Міського Голови у соц.мережа з’явилося текстове повідомлення з таким початком: «Агресор напав на Україні». Біля 8 ранку з’явилися перші розпорядження ЛМР та Міського Голови, а саме: перевести усі заклади здобуття освіти у дистанційний формат. Також одразу у всіх соц.мережах ЛМР та Міського Голови було опубліковано карту бомбосховищ та список офіційних інтернет-джерел, яким можна довіряти, адже не варто було забувати, що також триває інформаційна війна. Також варто зазначити, що було повідомлено, як і у соц.мережах, так і ЗМІ, як діяти у надзвичайних ситуаціях різного типу.

До кінця дня було оприлюднено Розпорядження  86 від 14.03.2022 – яке пов’язане з кадровими змінами, було призначено нових осіб на відповідальні пости під час надзвичайного стану, та було оприлюднено УХВАЛА № 2133, що передбачає зміни до місцевого бюджету м.Львова.

Тобто, можна сказати, що у перший день повномаштабної війни Львівська Міська Рада та Міський Голова діяли спільно та зосереджено, населення було проінформовано, що робити у тих чи інших надзвичайних інформаціях, та повідомлено про роботу міста під час воєнного стану.

«25-28 лютого 2022 року»

Варто зазначити, що перші дні війни були дуже хвилюючі, адже ніхто не знав, чи зможе армія України стримати навалу «російської орди», тому вся держава ринулася у роботу для допомоги нашій армії та забезпечення її потреб.

Під час 25-28 лютого 2022 року ЛМР та МГ – Андрій Садовий спільними розпорядженнями розпочали налагодження роботи міста у період воєнного стану, було організовано перевірку бомбосховищ та підготовку нових на території Львівської громади, ЛМР та МО було налагоджено роботу для інституцій формувань добровольчих батальйонів, встановлено комендантську роботу та заборонено продаж будь-яких алкогольних напоїв на території Львівської громади.

Варто зазначити, що Андрій Садовий неодноразово закликав якомога більше допомагати армії, саме він сказав популярну цитату: «Наше завдання – тримати міцний тил і допомагати українським воїнам», своїми зверненнями Міський Голова закликав до громадських робіт та підтримував моральний дух населення.

Таким чином можна підсумувати, що ЛМР спільно з Міським Головою м.Львова – налагоджувала роботу міста у перші дні війни, проте варто зазначити, що роботи з організації та перевірки бомбосховищ варто було провести до війни, а не під час неї, ідентична ситуація з формуванням добровольчих батальйонів – процес варто було налагодити перед війною. Тобто варто сказати, що у перші дні війни міська влада виконувала важливі функції та дії, проте їх потрібно було проводити раніше, до 24 лютого, а не після.

Діяльність міських органів влади у м.Львів – в умовах війни, березень 2022 рік

Місяць березень в Україні – можна сміло назвати місяцем мобілізація населення у волонтерській праці. Вся країна: підприємства, органи місцевої влади, громадські організації, просто громадяни – полинули у волонтерську працю задля забезпечення виживання та майбутній перемозі для своєї країни.

Тому місяць березень для міської влади у м.Львів ідентично став місяцем волонтерства, адже було організовано надзвичайно багато гуманітарних штабів для забезпечення, перш за все, потреба війська та потреб внутрішньо переміщених осіб, які втікали до Львова від війни.

Також варто зазначити, що ЛМР спільно із міським головою розпочали регулювання вартості на житло у м.Львові, щоб запобігти спекуляціям.

Розпочалося створення нової бригади територіальної оборони, яка у сьогоденні веде наступ на східних рубежах України.

Надзвичайно важливо згадати, що на офіційному сайті ЛМР було опубліковано  надзвичайно багато розпоряджень про: Про фінансування об’єктів з бюджету розвитку бюджету Львівської міської територіальної громади – проте, оскільки усі вони приховані – немає змоги отримати інформацію, про що там йдеться.

Таким чином можна підсумувати, що міська влада м.Львова сприяла волонтерській організації населення. Варто зазначити, що вона не була своєрідним головним організатором, оскільки самоорганізація українського народу присутня в крові, проте те, що ЛМР спільно із міським головою сприяло волонтерській організації – також відіграло значну роль.

Діяльність міських органів влади у м.Львів – в умовах війни, квітень 2022 рік

У місяці квітні міська влада м.Львова сконцентрувала свою діяльність на основних 3 напрямках:

  1. Підтримку ВПО.
  2. Підтримку ЗСУ.
  3. Сприяння волонтерській діяльності у м.Львів.

Варто зазначити, що саме у місяці квітні відбулося відкриття першого модульного містечка для ВПО, яке складалося із 88 блоків. Також міська влада організувала матеріальну допомогу для тих осію, які прийняли у своєму домі ВПО.

Місяць квітень також характерний тим, що у м.Львів відбувався малими кроками запуск бізнесу.

Також варто згадати, що ЛМР підтримувала ті сім’ї, які втратили близьких людей на війні, прикладом є розпорядження 131: Про надання щорічної одноразової матеріальної допомоги до Дня Матері та Дня Батька батькам осіб, які загинули (пропали безвісти) або померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, та Героїв Небесної Сотні – мешканців Львівської міської територіальної громади.

Тобто можна підсумувати, що курс діяльності міської влади м.Львова був визначений ще з місяця квітня, абревіатура ППВ: Підтримка ВПО, Підтримка ЗСУ, Волонтерська діяльність на благо армії.

Діяльність міських органів влади у м.Львів – в умовах війни, травень 2022 рік

Діяльність ЛМР та Міського Голови обрало свій курс ще у березні 2022 року. У місяці травні політика представників влади не змінилася. Місяць травень характерний тим, що розпочалися роботи над будівництвом житло для вагітних жінок, які були вимушені покинути свої домівки. Також місяць травень варто характеризувати новими правилами будівництва житла, зокрема багатоповерхових будівників, у нові правила були враховані усі чинники, які важливі під час війни(товщина стін, бомбосховище). Ну і варто згадати матеріальну допомогу, яку Львівська Міська Рада виплачувала дітям-інвалідам.

Таким чином варто підсумувати, що міська влада м.Львова продовжувала слідувати курсу, який вона встановила ще у березні-квітні 2022 року.

Діяльність міських органів влади у м.Львів – в умовах війни, червень 2022 рік

Місяць червень для міської влади м.Львова був доволі активний, адже надзвичайно були анонси нових проектів та звіти за старі.

Вперше від початку повномасштабної війни, міський голова м.Львова – Андрій Іванович надав звіт про фінансову допомогу військовим бригадам м.Львова, сума яка була реалізована для потреб військових львівщини складала 61 мільйонів гривень.

Також варто зазначити, що відбулися кілька анонсів про проекти облаштування міста, наприклад Архангельський парк біля автовокзалу на вул.Стрийській 109. Андрій Іванович також оголосив про збір коштів для національного реабілітаційного центру «unbroken», та завдяки зустрічав із іноземними бізнесменами та послами, були знайдені кошти на фінансування проекту протезування осіб, які втратили свої кінцівки під час бойових дій.

Варто зазначити, що 30 червня сайт Львівської Міської Ради опублікував ухвалу від 30.06.2022 № 2138: Про звільнення у 2022 році від сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки та плати за землю суб’єктів підприємницької діяльності, власність яких постраждала внаслідок військової агресії російської федерації проти України. Ухвала №2138  свідчить про пільги для представників бізнесу, який постраждав внаслідок російської агресії.

За підтримки ЛМР на території львівської громади було встановлено нові сирени оповіщення населення, що свідчить про турботу ЛМР про захист населення.

Діяльність міських органів влади у м.Львів – в умовах війни, липень,серпень та вересень 2022 рік

У цьому розділі буде об’єднано аж 3 місяці: липень, серпень та вересень, оскільки, якщо поглянути на діяльність Львівської Міської Ради та Міського Голови – Андрія Івановича, то можна впевнено сказати, що вони дуже подібні між собою.

Варто зазначити, що якщо ознайомитися із напрямками діяльності міської влади м.Львова, складається таке враження, що місто повернулося до спокійного, довоєнного часу, хоча це не так, в країні і надалі тривають бойові дії.

Перш  за все, варто зазначити, що був відкритий будинок для вагітних жінок, будівництво якого розпочалося ще у квітні, тобто заслуга міської влади м.Львова, що вона реалізувала успішно проект.

Також варто зазначити, що ЛМР у червні 2022 року – прийняла рішення для передачі нежитлових приміщень в оренду приватних підприємцям, що у свою чергу є своєрідним стимулятором для бізнесу.

Львівською Міською Радою також було продовжено і довоєнні проекти, наприклад: організація видачі та провадження єдиного електронного квитка на території львівської громади під назвою «ЛеоКарт».

Також було організовано реабілітаційні заняття на вулиці для мешканців Львова, прикладом цього є йога щопонеділка та щосереди навпроти Михайлівського Собору.

Міський голова у свою чергу розпорядився щодо перевірки шкіл та дитячих садочків до навчального формату, адже згідно з новими правилами, щоб шкода або садочок навчав вживу учнів – повинно бути бомбосховище, куди зможуть заховатися при потребі усі учасники навчального процесу. Андрій Іванович перевірив кілька шкіл особисто.

Також варто згадати, що під час періоду липень-вересень ЛМР сприяла проведенню благодійний концертів для збоку коштів на потреби армії, саме за таким прикладом відбувся концерт у липні у Сихівському районі.

Варто зазначити, що у кінці літа також відбулося голосування за перейменування вулиць, які носять ім’я росіян-діячів. Ясна річ, що це було зроблено за пізно, проте вулиці нарешті перейменовано.

Таким чином варто підсумувати, що діяльність Львівської Міської Ради у період липень – вересень 2022 року спрямована на закінчення власних проектів, таких, як-от закінчення будівництва будинку для вагітних жінок, також спрямована на вирішення найближчих актуальних питань, як-от початок навчального процесу. Діяльність міської влади м.Львова у період липень-вересень схожа на довоєнну.

Висновок:

Таким чином варто підсумувати, що діяльність Львівської Міської Ради та Міського Голови – Андрія Івановича Садового у період лютий-вересень 2022 року, була спрямована та ті виклики, які були актуальні у суспільстві.

На початку війни – прийом ВПО, які прибули до Львова, їх забезпечення на розселення. Допомога армії та допомога в волонтерській організації населення для волонтерської діяльності та забезпеченню потреб армії. Під час літньої пори року – більш стали актуальні питання міста, а саме реконструкція старих об’єктів(часто громадських) та будівництво нових(наприклад: Національний Центр Реабілітація).

Варто сказати, що на початку повномасштабної війни ЛМР спільно з міським головою діяли ефективно та старалися забезпечити життєдіяльність міста. У будь-якому випадку те, що представники влади не втекли, а залишилися на своїх робочих місцях – вже добре. Ясна річ, що ніколи не має ідеалу, і вірю у те, що Міська Влада м.Львова завжди може робити більше, ніж вона робить.

Джерела:

  1. Офіційний сайт ЛМР – https://city-adm.lviv.ua/
  2. Розпорядження ЛМР – https://city-adm.lviv.ua/lmr/docs-orders
  3. Ухвали ЛМР – https://city-adm.lviv.ua/lmr/docs-orders
  4. Новини м.Львова – https://zaxid.net/
  5. Новини м.Львова – https://city-adm.lviv.ua/news

Від ЦПД

write paper for me