93030aac8da7eacba44a17d54cc1067119a8fbc0 Дві європейські країни виступили проти кандидатства України у ЄС – Політичні студії в Україні

Дві європейські країни – Нідерланди та Данія – виступають проти надання Україні статусу кандидата на членство в Євросоюзі (ЄС). Про це пише Bloomberg з посиланням на інформовані джерела та дипломатичні документи.

Так, про позицію Нідерландів агенції розповіли його співрозмовники. Водночас у депеші данських чиновників говориться, що Київ недостатньо виконує критерії, пов’язані зі стабільністю демократичних інститутів, верховенством закону, правами людини, повагою та захистом меншин. Щоб досягти прогресу в цих сферах, Україні слід «фундаментально покращити законодавчу та інституційну базу», наголошується у документі.

Як компроміс Німеччина пропонує надати Україні умовний статус кандидата на членство в Євросоюзі.

Шлях до Європи

28 лютого президент України Володимир Зеленський підписав заявку на вступ країни до Євросоюзу. 18 квітня Київ передав представнику ЄС анкету-опитувальник для набуття статусу кандидата в ЄС, а 9 травня направив другу її частину.

Проте низка країн засумнівалася у можливості швидкого вступу України до ЄС. Греція та Кіпр виступили проти прискореного порядку цього процесу. Аналогічну позицію висловила влада Фінляндії.

Прем’єр-міністр Італії Маріо Драгі зазначив, що майже всі великі країни-члени Євросоюзу виступають проти статусу кандидата України у ЄС. Надання гарантій Києву щодо цього він назвав неможливим.

У свою чергу лідери Франції та Німеччини заявили, що Україна зможе стати членом ЄС через деякий час.

Ми всі чудово знаємо, що процес, який дозволяє вступ [України] до ЄС, триватиме кілька років, а навіть, правду кажучи, десятиліть. Якщо ми не вирішимо знизити стандарти для вступу до Європейського Союзу. Чесно кажучи, Євросоюз не може бути в короткостроковій перспективі єдиним засобом структурування європейського континенту
Еммануель Макрон президент Франції

Незважаючи на це, Єврокомісія (ЄК), за даними Bloomberg, має намір обговорити питання щодо надання статусу кандидата на вступ до ЄС для України 17 червня. Перші дискусії в урядовому органі Євросоюзу розпочнуться вже у понеділок, 13 червня. Через чотири дні рішення щодо цього буде прийнято остаточно. Датою початку саміту глав європейських держав, на якому його буде оголошено, стане 23 червня.

Умови прийняття

Маастріхтський договір – документ, підписаний 7 лютого 1992 року в місті Маастріхт (Нідерланди), який започаткував Європейський Союз. Був покликаний сприяти перетворенню Європейського співтовариства на політичний, а потім — на економічний та валютний союз.

Для приєднання до Європейського союзу, згідно з Маастрихтським договором та документом Європейської ради, країни повинні підходити під так звані Копенгагенські критерії.

Зокрема, такі держави мають бути демократичними, поважати права і свободи людини, захищати національні меншини, мати ринкову економіку, що нормально функціонує, а також привести свої закони у відповідність до європейського законодавства.

Інші кандидати

Наразі офіційними кандидатами на вступ до ЄС вважаються Туреччина, Сербія, Албанія, Північна Македонія та Чорногорія.

До потенційних кандидатів, які подали заявки на членство, входять Україна, Молдова, Грузія, а також Боснія і Герцеговина. Торішнього серпня президент Естонії Керсті Кальюлайд заявила, що цим країнам може знадобитися 20 років для того, щоб підготуватися до вступу до ЄС.

Для вступу до ЄС є купа умов. І, відверто, жодна з ваших держав не відповідає критеріям членства. Вам знадобиться 20 років роботи, поки ви дійдете цієї готовності
Керсті Кальюлайдколишній президент Естонії

Вона, зокрема, зазначила, що Україна, Молдова та Грузія мають проблеми із судовою системою. При цьому економіки всіх трьох країн вже інтегруються із економікою ЄС.

Від ЦПД

write paper for me