Проблема проведення президентських виборів в умовах війни: інформаційні, політичні і правові аспекти

Проблема проведення президентських виборів в умовах війни: інформаційні, політичні і правові аспекти

Автор – Дмитро Скакун

Питання проведення виборів під час війни є дуже дискусійним та суперечливим. Суспільство, як таке, немає визначеної позиції щодо їх доцільності або недоцільності. Але раз у раз, знову і знову або з’являється якась інформація про можливе проведення виборів, або хтось з політиків висловлюється щодо цього приводу і суспільство одразу поринає в дискусії варто чи не варто, на часі чи не на часі, законно чи не законно, а віднедавна й легітимна влада чи не легітимна. Тому слід розібрати це питання в різних вимірах. Тут ми поглянемо на юридичний аспект, також звернемо увагу на всі безпекові виклики, розберемо питання політичної доцільності а також проаналізуємо інформаційні виміри цього питання. Ну і звісно звернемо наш погляд на думку громадян. 

Порівняльний аналіз риторики і перспектив ставлення до України з боку Гарріс і Трампа

Порівняльний аналіз риторики і перспектив ставлення до України з боку Гарріс і Трампа

Автор – Юлія Суска

У рамках аналізу риторики і перспектив ставлення до України з боку Камали Гарріс та Дональда Трампа, важливо зазначити, що Україна та її війна з Росією стали центральною і суперечливою темою президентської кампанії в США 2024 р. Кандидат від Республіканської партії Д. Трамп і кандидат від Демократичної партії К. Гарріс виступають за абсолютно різні підходи до участі у війні і відносин США з президентом Росії В. Путіним. У той час як Республіканська партія стає все більш ізоляціоністською з Д. Трампом біля керма партії, К. Гарріс рекламувала зусилля адміністрації Дж. Байдена щодо зміцнення глобальних альянсів. Що стосується питання про Україну, то сторони ще більше розійшлися в думках про те, яку підтримку США повинні надавати країні.

Діяльність міністра закордонних справ Дмитра Кулеби в умовах війни (2023-2024 рр.)

Діяльність міністра закордонних справ Дмитра Кулеби в умовах війни (2023-2024 рр.)

Автор – Зоряна Пашинська

Для початку варто зазначити те, що небагато періодів в історії України були такими складними і трансформаційними, як 2023-2024 роки. Цей період продовжується по сьогоднішній день. У міру того як Україна продовжує свою боротьбу з російською агресією, роль дипломатії ставала дедалі важливішою у визначенні майбутнього країни та її місця на світовій арені. В світлі цих дипломатичних зусиль перебував міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, і його діяльність в цей критичний період заслуговує на детальне вивчення та аналіз. Тому вбачаю за необхідне проаналізувати його діяльність з огляду на основні події та заяви, які висвітлюють його бачення та стратегію у 2023-2024 роках до його відставки 5 вересня 2024 року.

Діяльність керівника ОП Андрія Єрмака в умовах війни (2023-2024 рр.)

Діяльність керівника ОП Андрія Єрмака в умовах війни (2023-2024 рр.)

Автор – Аліна Кириллова

Війна з Росією, яка розпочалася повномасштабним вторгненням у лютому 2022 року, поставила перед Україною низку нових викликів як у військовій, так і в політичній та соціально-економічній сферах. Однією з ключових фігур, що впливає на внутрішньополітичні процеси, є Андрій Єрмак, керівник Офісу Президента України. З 2023 по 2024 рік його діяльність була визначена не лише підтримкою координації між різними гілками влади, але й забезпеченням міжнародної підтримки, управлінням кризовими ситуаціями, а також спробами вирішення соціально-економічних проблем, спричинених війною.

Діяльність львівської обласної влади  (ОВА і облрада умовах війни) (2023-2024 рр.)

Діяльність львівської обласної влади (ОВА і облрада умовах війни) (2023-2024 рр.)

Підготувала Анжеліка Свірська, студентка 4 курсу спеціальності “політологія” ЛНУ ім.І.Франка

В умовах повномасштабної війни, розв’язаної росією проти України, Львівська область стала одним із ключових центрів прийому внутрішньо переміщених осіб та підтримки обороноздатності країни.